کد خبر: 4111 A

همزمان با برگزاری جشن های زیر سایه خورشید صورت می گیرد؛

جشن‌های زیر سایه خورشید بزرگترین و هماهنگ‌ترین برنامه مردمی است که در حال حاضر در کشور در حال اجرا است.

 مشهد – ایلنا:مدیرعامل موسسه خدمات مشاوره‌ای، جوانان و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس‌رضوی گفت: امسال بیش از 100خادم بارگاه منوررضوی، 22استان کشور را با شمیم رضوی عطرآگین خواهند کرد.

به گزارش ایلنا از مشهد، جواد محمدزاده‌ مقدم با بیان این‌مطلب افزود: برای برگزاری جشن‌های زیرسایه خورشید از ابتدای امسال، جلساتی برگزار شده تا این جشن‌ها همانند سال‌های گذشته از سطح کیفی بالایی برخوردار باشد.

وی، با اشاره به این‌که جشن‌های زیرسایه خورشید بهترین فرصت برای گسترش سیره وسنت رضوی است تصریح کرد: خادمین کاروان رضوی درتبیین سیره و سنت رضوی نقش ویژه‌ای دارند.

محمدزاده مقدم ادامه‌ داد: جشن‌های زیر سایه خورشید بزرگترین و هماهنگ‌ترین برنامه مردمی است که در حال حاضر در کشور در حال اجرا است.

وی، با بیان این‌که جشن‌های زیر سایه خورشید به‌گونه‌ای طراحی شده است تا از ظرفیت‌های درون استانی و تشکل‌های مردمی بیشترین بهره برده شود، خاطرنشان کرد: این جشن‌ها ازسوی مجموعه‌ها و تشکل‌های هر استان با یک نظم بسیار بالا و در شأن حرم بارگاه منور رضوی اجرا می‌شود.

مدیرعامل موسسه خدمات مشاوره‌ای، جوانان و پژوهش‌های اجتماعی آستان‌قدس‌رضوی بیان‌داشت: این برنامه تاحدی درمیان مردم و مسئولان شناخته شده است که همه این موسسه را به نام«جشن‌های زیرسایه خورشید» می‌شناسند.

محمدزاده مقدم بابیان این‌که، حضور خدام در شهرهای مختلف و تجربیات کسب شده این افراد در این سفرها باید در یک مجموعه جمع شود افزود: ایجاد یک باشگاه خدام کاروان‌های رضوی می‌تواند به این موضوع کمک کرده و موثرباشد.

وی، خاطرنشان کرد: جشن‌های زیرسایه خورشید، بزگترین اتفاق فرهنگی است که در کشوراجرا می‌شود و خادمین بیشترین و موثرترین سهم را در این اتفاق عظیم فرهنگی دارند. 

پنجمین دوره جشن‌های‌مردمی‌و معنوی زیرسایه‌خورشید در 100 شهر از  22 استان و 14 شهر از 5 كشور از 28 شهریور لغایت هفتم مهرماه سال جاری و به همت شبكه جوانان رضوی وابسته به موسسه خدمات مشاوره‌ای جوانان و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس‌رضوی برگزار می‌شود.

آستان قدس رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر