کد خبر: 41671 A

وزیر اقتصاد در مشهد:

هم اکنون ایران علاوه بر اینکه سومین سهامدار بانک توسعه اسلامی به شمار می رود، بیشترین همكاری را در راستای جذب منابع در حوزه‌های زیربنایی داشته است.

مشهد – ایلنا: با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی در مشهد، افتتاح، آغاز عملیات اجرایی و مبادله توافقنامه 10 پروژه زیرساختی کشور با بهره مندی از تسهیلات بانک توسعه اسلامی و بانک تجارت و توسعه اکو و با حجم مالی بالغ بر یک میلیارد و 140 میلیون یورو، صورت گرفت.

به گزارش ایلنا از مشهد، شمس الدین حسینی در این مراسم، اظهار کرد: علاوه بر این، پروژه‌های مشتركی با كشورهای همسایه مانند راه‌آهن تركمنستان و با همکاری بانک های یاد شده در ماه‌های آتی، به اجرا در خواهد آمد.

وی با بیان اینكه یكی از وظایف وزارت امور اقتصاد و دارایی، جذب منابع مالی خارجی برای اجرای پروژه‌های زیربنایی و فعالیت‌های اقتصادی است، افزود: سیاست ما در این حوزه، بهره گیری از منابع موسسات مالی دنیا با تاكید بر استفاده بیشتر از تسهیلات نهادهایی كه کشورمان در آن سهامدار است، می باشد.

حسینی با اشاره به عضویت25 ساله ایران در بانك توسعه اسلامی، تصریح کرد: هم اکنون ایران علاوه بر اینکه سومین سهامدار این بانك به شمار می رود، بیشترین همكاری را در بانك توسعه اسلامی در راستای جذب منابع در حوزه‌های زیربنایی برای اجرای پروژه‌ها داشته و از این نظر در رتبه اول قرار د‌ارد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص بانك توسعه و تجارت اكو نیز اظهار کرد: با توجه به نوپا بودن این بانك، ایران تلاش زیادی برای توسعه آن داشته و هم اكنون بانك توسعه و تجارت اكو، سرمایه‌ای برای كشورهای منطقه به شمار می‌آید.

حسینی عنوان كرد: ایران از هر گونه پروژه‌ای كه در راستای گسترش و تقویت ارتباطات منطقه‌ای باشد، بدون هیچ محدودیتی حمایت می‌كند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر