کد خبر: 42537 A

رئیس قوه قضائیه در مشهد؛

هر چند در سالهای اخیر تلاشهای فراوانی در جهت تأمین نیازها و اعتبارات صورت گرفته اما در مقایسه با مأموریت ها این اعتبارات کافی نیست.

آیت الله آملی لاریجانی بار دیگر در جمع مسئولان قضایی استان خراسان رضوی دستگاه قضایی کشور را از مظلوم ترین دستگاه ها در زمینه اعتبارات و بودجه دانست و افزود: هر چند در سالهای اخیر تلاشهای فراوانی در جهت تأمین نیازها و اعتبارات صورت گرفته اما در مقایسه با مأموریت ها این اعتبارات کافی نیست.

به گزارش ایلنا از مشهد، رئیس قوه قضائیه در نشست شورای قضایی خراسان رضوی و معاونان دادگستری در مشهد مقدس با تشریح سیاست های دستگاه قضایی کشور اظهار کرد: کار در دستگاه قضایی کار بسیار دشواری است و علی رغم برخی بی انصافی ها، در ارزیابی وضعیت دستگاه قضایی باید از تلاشهای انجام شده توسط قضات و کارکنان دستگاه قضایی تقدیر نمود.

آیت الله آملی لاریجانی با تأکید بر اینکه خدمت در نظام جمهوری اسلامی جهاد فی سبیل ا... است افزود: همه تلاشها را باید با قصد قربت انجام داد و تمامی تلاشها در جهت کسب رضای حق تعالی و خدمت صادقانه و مخلصانه به مردم بزرگوار ساماندهی شود.

رئیس قوه قضائیه مجموعه تلاشهای انجام شده در استان خراسان رضوی و سایر استانها را بسیار خوب توصیف نمود اما آنرا کافی ندانست و اظهار کرد: دستگاه قضایی در جهت فصل خصومت و رسیدگی به مطالبات مردم و رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد.

آیت الله آملی لاریجانی بار دیگر در جمع مسئولان قضایی استان خراسان رضوی دستگاه قضایی کشور را از مظلوم ترین دستگاه ها در زمینه اعتبارات و بودجه دانست و افزود: هر چند در سالهای اخیر تلاشهای فراوانی در جهت تأمین نیازها و اعتبارات صورت گرفته اما در مقایسه با مأموریت ها این اعتبارات کافی نمی باشد.

رئیس قوه قضائیه برخورد قاطع قضات با اشرار و برهم زنندگان امنیت اجتماعی را درمسیر پیشگیری از وقوع اینگونه جرایم سبب آسایش و امنیت عمومی بسیار مهم دانست و افزود: مجموعه اقدامات انجام شده در سطح کشور باید ادامه یافته و براساس نظرسنجی های انجام شده در خارج از دستگاه قضایی این اقدامات اقبال عمومی را در پی داشته است و آمار موجود نشان از کاهش وقوع اینگونه جرایم داشته است.

آیت الله آملی لاریجانی مردم را ولی نعمت مسئولان در نظام جمهوری اسلامی دانست و از قضات و کارکنان دستگاه قضایی خواست در مواجهه با مردم شأن آنان را رعایت نمایند و دربیان پاسخ منفی نیز مراقب باشند تا خدای ناکرده برخورد نامناسبی با مردم صورت نگیرد.

رئیس قوه قضائیه اعمال نظارت در دستگاه قضایی را بسیار مهم و ضروری خواند و اظهار کرد همه مسئولان، قضات و کارکنان دستگاه قضایی از صدر تا ذیل در معرض نظارت قرار دارند و تعدد مراجع نظارتی نشان از اهمیت نظارت در دستگاه قضایی دارد که باید همگان از آن استقبال کنند.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار مسئولان عالی قضایی استان خراسان رضوی به ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود پرداختند که در هر مورد از سوی رئیس قوه قضائیه ارشادات لازم به عمل آمد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر