کد خبر: 46998 A

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی:

ملت در داخل اگر دارای اقتدار باشد هیچ کس و هیچ ملتی نمی تواند در امور داخلی آن توطئه و دخالت کند و به کشور آسیبی نمی رسد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: شکاف طبقاتی ایجاد شده آزاردهنده است چراکه برای هر 2 قشر غنی و فقیر معظل تلقی می شود و افزایش ناهنجاری را در جامعه در پی خواهد داشت.
به گزارش ایلنا از مشهد،علی اصغر حاجی نقی در همایش تخصصی زکات و در جمع مسئولین زکات استان درسالن اجتماعات این نهاد افزود: بدبینی وتفرقه از کارهای دشمنان می باشد.
وی از فعالیت و ادای تکلیف روحانیون در بخشهای اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و دینی یاد کرد و ادامه داد:انجام این فهالیت ها ظاهر قضیه است و اثرات عمیق کار در بطن آن می باشد چرا که ما ادعا نداریم ادای زکات در گذشته انجام نمی شده است بلکه انجام آن بصورت هدفمند نبوده و نتوانسته به جایگاه اصلی اش در جامعه برسد.

در ادامه حاجی نقی،اظهار کرد: با توجه به اینکه رهبری تکلیف زکات را بر دوش ما گذاشته است این امررا باید با احساس وجدان و به درستی طی کنیم تا حرکت آن به مسیر مبتنی بر منویات رهبری برسد.

وی ادامه داد: زکات فریضه ای واجب والهی است که متاسفانه مظلوم و غریب واقع شده است. که برای تحکیم و نهادینه شدن این ارزش الهی مسدولین این امر در شهرستانها و روستاها به صورت جدی باید کار کنند.

حاجی نقی، با توجه به پشت سر گذاشتن ایام دهه فجر و 22بهمن،بیان كرد: ملت در داخل اگر دارای اقتدار باشد هیچ کس و هیچ ملتی نمی تواند در امور داخلی آن توطئه و دخالت کند و به کشور آسیبی نمی رسد.

مدیر كمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی، در انتها باآرزوی توفیق در عرصه اثر گذارزكات در ناملایمات زندگی برای محرومین،خاطر نشان شد: مسئولین فعال درحوزه زكات به خوبی و به صورت ماندگار و با توجه به فرهنگ متعالی به ایفای نقش بپردازند تا این قانون الهی نهادینه شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر