کد خبر: 49391 A

مدیر عامل شركت پست كشور:

یک کشاورز می‌تواند محصولات خود را در وب آگهی پست از طریق دفا‌تر آی سی تی (ICT) روستایی، معرفی کرده و محصول خود را به فروش برساند.

مدیرعامل شرکت پست گفت: مرسولات پستی در سال جاری نسبت به سال گذشته، ۳۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد حسن کرباسیان ظهر امروز در نشستی خبری در مشهد علاوه بر این مطلب اظهار داشت: هم اکنون نرخ خدمات برای ارسال یک مرسوله عادی ۳۲۶ تومان است در حالی که قیمت تمام شده آن ۴۸۰ تومان می‌باشد که از این بابت باید گفت که شرکت پست یک مجموعه زیان ده است.

مدیر عامل شرکت پست کشور گفت: در صورتی که مردم و مسئولان سازمان‌های مختلف از خدمات پستی بیشتر و به نحو شایسته تری استفاده کنند خواهند دید که از لحاظ اقتصادی نیز به نفعشان خواهد بود.

وی فرهنگ سازی در زمینه استفاده از خدمات پستی در کشور را مورد تاکید قرار داد و افزود: هم اکنون ایران به لحاظ سرانه مرسولات پستی در سطح جهان رتبه ۱۱ را دارد، در حالی که این رقم در کشورهای اروپایی و آمریکا رقم بالایی و در حد ۶۰۰ مرسوله به ازای هر نفر در سال است.

وی افزود: هم اکنون طرح ترخیص خودرو‌ها یکی از برنامه‌هایی است که در استان با همکاری راهنمایی و رانندگی و پلیس راهبر درسطح جاده‌ها و درون شهری در حال انجام است که طی آن سعی بر تجمیع نقاطی که مردم در هنگام ترخیص خودرو باید به آن‌ها مراجعه کنند در یک محل و سهولت انجام امور می‌باشد و اداره پست نیز در این امر همکاری لازم را خواهد داشت.

کرباسیان خاطر نشان کرد: پست در کشور، در حال حاضر وضعیت مطلوبی ندارد و همه باید برای افزایش استفاده مردم از پست همکاری لازم را داشته باشند.

کرباسیان با بیان اینکه سرویس پست آگهی یکی از بخش‌های نوین راه‌اندازی شده پست است، خاطرنشان کرد: در این بخش که قابلیت دسترسی برای تمام نقاط کشور و روستا‌ها را دارد، از طریق پست تبلیغات اجناس و ابزارآلات به ویژه در بخش کشاورزی صورت می‌گیرد.
کرباسیان همچنین از وجود ۳۲۰۰ خط ارتباط در کشور یاد کرد و گفت: باید در حوزه استفاده بیشتر از پست تلاش کنیم، چرا که یکی از کارکردهای جوامع توسعه یافته کاهش اتلاف وقت و هزینه است.

کرباسیان از بکارگیری ۳۰۰۰ دستگاه PDA خبر داد که به صورت الکترونیکی توسط ماموران پست مورد استفاده قرار می‌گیرد و تاکنون باعث افزایش سرعت در انجام امور پستی شده است.

مدیر عامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: نهادینه شدن استفاده از خدمات پست در سطح کشور مزایا و فواید بسیاری نظیر کاهش آلودگی هوا، کاهش ترافیک و صرفه جویی در هزینه‌ها را بدنبال دارد.

وی در پایان گفت: با وجود افزایش قیمت ۷۰ درصدی نرخ خدمات پستی با احتساب قیمت تمام شده در سال ۸۹، هم اکنون ۷۰ درصد نرخ خدمات پستی توسط مردم پرداخت می‌شود و این نرخ تا واقعی شدن قیمت‌ها ۳۰ درصد فاصله دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر