کد خبر: 54264 A

با افتتاح رسمی بزرگراه ۷۵ متری رضوی منطقه میامی؛

بزرگراه ۷۵ متری با مساحت ۳/۵ کیلومتر از میامی ۱۲ تا میدان کنه بیست را شامل می‌شود و برای انجام این پروژه که در کمتر از یک سال به بهره برداری رسیده است، بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

امروز صبح با افتتاح رسمی بزرگراه ۷۵ متری رضوی مشهد، تردد در منطقه کم برخوردار میامی مشهد ایمن سازی شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، شهردار منطقه پنج شهرداری مشهد در مراسم افتتاح رسمی این بزرگراه در سخانی گفت: در سال گذشته در این مسیر که تنها ۱۵ متر عرض داشت، در سوانح رانندگی هشت نفر جان خود را از دست داده و ۲۰۰ نفر نیز مجروح شدند.
حسینی با بیان اینکه این پروژه هدیه‌ای به مردم منطقه است، بیان کرد: با انجام پروژه‌های مختلف دیگری که در منطقه در دست اجرا است امروز نمی‌توان گفت که تمام امکانات به سمت مناطق برخوردار شهر مشهد می‌رود.
وی با اشاره به طراحی ۲۰ پارک کوچک و بزرگ در منطقه با بیان اینکه میزان فضای سبز منطقه ۵ دو برابر شده، افزود: در کارهای فرهنگی نیز کارهای قابل قبولی در منطقه انجام شده و به دنبال این هدف هستیم که بحث بالا شهر و پایین شهر را در کلانشهر مشهد منتفی کنیم.
در ادامه این همایش حجت الاسلام بهشتی نماینده مردم منطقه در شورای اجتماعی محلات در سخنان کوتاهی خطاب به مسئولان شهری خواستار رفع چهره محرومیت از منطقه پنج شهرداری شد.
وی با تشکر از انجام این پروژه آن را یکی از مهم‌ترین نیازهای منطقه دانست و اظهار کرد: بهسازی محله روح آباد را در ادامه کار بازسازی منطقه مهرآباد انجام شود و فکری نیز به حال مناطق‌‌ رها شده در منطقه بشود تا چهره منطقه را از زشتی خارج کند.
رهاسازی شبانه فاضلاب و مشکلات ایجاد شده ناشی از آن از دیگر خواسته‌های نماینده مردم منطقه در شورای اجتماعی محلات بود.
در ادامه این برنامه رییس شورای شهر مشهد در سخنانی با اشاره به مبحث درآمد مناطق مختلف مشهد یادآور شد: با وجود عدم تناسب در درآمدهای مناطق امروز شاهد این هستیم که در مناطق کم برخوردار بیش از دیگر مناطق کار عمرانی و زیر سازی تعریف می‌شود.
عباس شیرمحمدی با بیان اینکه ایجاد پارک‌های بزرگ اگر بر مبنای میزان درآمد منطقه بود باید ۵۰ سال به طول می‌انجامید، خاطر نشان کرد: باید از فرصت‌های زمانی برای خدمت رسانی به شهروندان ‌‌نهایت استفاده را کرد.
وی با بیان اینکه نحوهٔ اجرای تمام پروژه‌های شهری مشهد در تمام مناطق به یک شکل است افزود: البته در حاشیه بزرگراه تازه احداث بلوار میامی نازیبایی‌هایی به لحاظ ساختاری به چشم می‌خورد که علت آن هم بیشتر به مشکلات فرهنگی و اقتصادی باز می‌گردد.
در ادامه این برنامه که با حضور شهردار مشهد و جمعی از مدیران شهرداری مشهد برگزار شد، به صورت نمادین بزرگراه ۷۵ متری رضوی افتتاح شد.
یادآوری می‌شود: بزرگراه ۷۵ متری با مساحت ۳/۵ کیلومتر از میامی ۱۲ تا میدان کنه بیست را شامل می‌شود و برای انجام این پروژه که در کمتر از یک سال به بهره برداری رسیده است، بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر