کد خبر: 54288 A

اعتراف صمیمانه رییس شورای شهر؛

شیرمحمدی با بیان اینکه در منطقه شهرداری مشهد سالانه ۱۵۰ میلیارد تومان درآمد حاصل شهرداری می‌شود، گفت: این میزان در منطقه پنج مشهد تنها ۲۰ میلیارد تومان است.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد از تفاوت ۱۳۰ میلیارد تومانی درآمد در منطقه یک و پنج شهرداری مشهد سخن گفت.
به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، عباس شیرمحمدی امروز در مراسم افتتاحیه یکی از پروژه‌های شهری در منطقه پنج مشهد که جزو مناطق کم برخوردار شهری است، سخن از تفاوت ۱۳۰ میلیارد تومانی میزان درآمد در دو منطقه شهری مشهد به میان آورد و
اگر این صحبت را یک اعتراف صمیمانه بنامیم، شاید به علت پایان عمر شورای اسلامی شهر باشد.
شیرمحمدی با بیان اینکه در منطقه شهرداری مشهد سالانه ۱۵۰ میلیارد تومان درآمد حاصل شهرداری می‌شود، گفت: این میزان در منطقه پنج مشهد تنها ۲۰ میلیارد تومان است.
رییس شورای شهر مشهد افزود: البته میزان درآمد برای شهرداری ملاک خدمت گذاری نیست بلکه تا کنون حدود ۸۰ میلیارد تومان پروژه برای منطقه پنج مشهد از سوی شهرداری تعریف شده که این میزان در منطقه یک حدود ۴۰ میلیارد تومان است.
وی در حالی میزان برداشت مناطق کم برخوردار را به ازای هر ریال پرداختی چهار برابر اعلام کرد، که شاید عمده مشکل مناطق کم برخوردار شهری مشهد به علت همین میزان درآمد باشد.
شیر محمدی با گریزی به بودجه ۹۲ شهرداری مشهد، دقت و مطالعه پرونده ارسالی شهرداری مشهد به شورای شهر شاید مستلزم چند ماه وقت باشد.
وی با بیان اینکه ایجاد پارک‌های بزرگ اگر بر مبنای میزان درآمد منطقه بود باید ۵۰ سال به طول می‌انجامید، خاطر نشان کرد: باید از فرصت‌های زمانی برای خدمت رسانی به شهروندان ‌‌نهایت استفاده را کرد.
وی با بیان اینکه نحوه ی اجرای تمام پروژه‌های شهری مشهد در تمام مناطق به یک شکل است افزود: البته در حاشیه بزرگراه تازه احداث بلوار میامی نازیبایی‌هایی به لحاظ ساختاری به چشم می‌خورد که علت آن هم بیشتر به مشکلات فرهنگی و اقتصادی باز می‌گردد.
رییس شورای شهر مشهد، در ادامه وظیفه زیباسازی مناطق را به صورت مشترک بر عهده شهرداری و شهروندان دانست و گفت: شهرداری اگر در جایی با عدم همکاری شهروندان مواجه شد می‌تواند با تذکر کار را سامان دهد.
صحبت‌های شیرمحمدی به همین جا ختم نشد و از منطقه پنج به شهرستان طرقبه شاندیز کشیده شد که در این خصوص گفت: یکی از معضلات شهر مشهد هجوم زائران و مجاوران برای تفریح به شهرستان طرقبه و شاندیز است.
وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های زیارتی- سیاحتی همچون میامی، کلات، سد کارده و فریمان گفت: باید برنامه ریزی شهرداری برای توسعه این مناطق باشد تا گردشگران و زائران از این مناطق نیز بهره کافی را ببرند.
ناگفته نماند که عبور از خط قرمز درآمد‌های شهرداری‌ها شاید تنها در آستانه پایان و شروع  دوره قانونی شورای اسلامی شهر‌ها امکان پذیر باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر