کد خبر: 54391 A

به مناسبت هفته نیکوکاری در خراسان؛

ایرانی، خراسانی، مشهدی اگر امروز هر کداممان بذر محبتی بکاریم، فردا جنگلی از مهربانی‌ها کشورمان را در بر می‌گیرد و اگر امروز هم بنشینیم و بگوییم با یک گل بهار نمی‌شود، در واقع غافل بوده‌ایم و ندانسته‌ایم که یک گل درآمد شروع بهاری دلکش است.


هفته نیکوکاری شاید آخرین فرصتی باشد که بتوانیم برای سعادتمندی و شروع زیبا‌ترین بهار زندگی پیش از پایان سال، دوباره همدل شویم و خدا را به زندگی خود دعوت کنیم، چرا که‌‌ همان خداوند در آخرین گفتگوی خود با بشر در نزول قرآن بر دادن حق یتیم و درمانده سفارشمان کرده و ما می‌توانیم با قدمی هر چند کوچک لبیک گویان به پیشواز سال نو برویم و نوروزمان را از هر روز دیگری نو‌تر آغاز کنیم.
به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، اگر امروز خود را باور کنیم و دست کرامت بر سر ۱۴۰ هزار خانواده نیازمند خراسانی که ۹۰ درصد آنان از داشتن نعمت پدر محرومند، بکشیم شاید فردایی بهتر و زندگی زیبایی در انتظارمان باشد.
از دیروز که زنگ نیکوکاری در منطقه تبادکان مشهد نواخته شد، روزی گذشت و امروز همه گردهم آمده‌اند تا که شاید با برگزاری جشنی کوچک با نامی ژرف که حتی تاریخ دو هزار و ۵۰۰ ساله ایران را هم یارای برابری با آن نیست چرا که در این راه که نیک‌ترین انسان‌ها تمام هم و غم خود را فدا می‌کنند تا که شاید بتوانند گل لبخندی بر لبان ترک خورده غریبان سرگردان جامعه خود بزنند.
۴۵۰ پایگاه آماده جمع آوری بذرهای محبت خراسانی‌ها
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی را در واقع می‌توان نزدیک‌ترین فرد به محرومان واقعی جامعه دانست و شاید حتی بتوان لقب پدر یتیمان تحت پوشش کمیته را به وی داد.
او می‌گوید: آحاد مختلف جامعه ۳۴ سال است که همیشه با قلبی پر از محبت این انقلاب را بدون هیچ چشمداشتی همراهی کرده‌اند و امروز که عضوی از این پیکره در سختی‌های زندگی چرخشان به چاله افتاده تنها یک یا علی (ع) جمعی است که می‌تواند آنان را به فردایی روشن امیدوار کند.
علی اصغر حاج نقی با اشاره به ۴۵۰ پایگاه ایجاد شده در سطح استان می‌گوید: خراسانی‌ها همیشه نشان داده‌اند که در سختی به راد مردی امام اول خویش و مهربانی هشتم امام خود اقتدا می‌کنند و لبیک گویان از آنچه خداوند امروز روزیشان کرده با دستان سخی خود به دیگری می‌بخشند، تا که شاید اینگونه شکر گذاشته باشند نعمات آن مهربان خالق خود را.
ایرانی، خراسانی، مشهدی اگر امروز هر کداممان بذر محبتی بکاریم، فردا جنگلی از مهربانی‌ها کشورمان را در بر می‌گیرد و اگر امروز هم بنشینیم و بگوییم با یک گل بهار نمی‌شود، در واقع غافل بوده‌ایم و ندانسته‌ایم که یک گل درآمد شروع بهاری دلکش است.
پس بیایید هم اکنون که کودکی برای قلم امروز خود مانده را یاری دهیم تا فردی شود برای فرداهای کودکان ما.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر