کد خبر: 59290 A

احمدی‌نژاد:

امسال طرح‌های بسیار زیادی در حوزه سد سازی و آب در کشور آماده افتتاح و بهره برداری است که به فضل الهی یک به یک به بهره برداری خواهند رسید.

محمود احمدی‌نژاد گفت: امسال طرح‌های بسیار زیادی در حوزه سد سازی و آب در کشور آماده افتتاح و بهره برداری است که به فضل الهی یک به یک به بهره برداری خواهند رسید.
به گزارش ایلنا از مشهد، محمود احمدی‌نژاد در حاشیه بهره برداری از سد مخزنی ارداک در جمع خبرنگاران در خصوص بهره برداری از طرح‌های آبی در کشور گفت: خدای بزرگ را سپاسگزارم که امروز به برکت امام رضا (ع) این توفیق نصیب خادمان ملت شد تا این سد به عنوان خدمتی دیگر به بهره برداری برسد و در اختیار مردم خوب شهر مشهد و اطراف آن قرار گرفت.
محمود احمدی‌نژاد گفت: شهرهای زیارتی به ویژه مشهد مقدس به دلیل پذیرش زائران بیشمار، مصرف آب زیادی دارند که باید برنامه‌های ویژه‌ای برای تامین آب این شهر‌ها طراحی شود و در این راستا برای تامین آب شهر مشهد طرح‌های گوناگون از جمله سد ارداک و سد دوستی برنامه ریزی و احداث شده است که ذخیره‌ای برای روزهای اوج مصرف خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه بحث آب مهم‌ترین مساله در عمران و آبادانی است، خاطر نشان کرد: خوشبختانه تلاشگران و خادمان مردم در وزارت نیرو، برنامه گسترده‌ای برای صیانت از منابع آبی کشور در دست برنامه ریزی و اقدام دارند و در این راستا، برنامه جامعی تهیه شده که تقریباً همه آن‌ها در دست طراحی و اجرا قرار دارد.
احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه شهر مقدس مشهد از جهات گوناگون برای ملت ایران و جامعه بشری دارای اهمیت بوده و به نوعی مرکز گرایش و هدایت دل‌ها است، گفت: سالانه عده زیادی از ایران و سایر کشور‌ها جذب این مرکز روحانی و مقدس می‌شوند و به نوعی مشهد بزرگ‌ترین شهر زیارتی در جهان است.
محمود احمدی‌نژاد با بیان اینکه اصولا شهرهای زیارتی به دلیل پذیرش زائران بیشمار، مصرف آب زیادی دارند که این میزان مصرف در طول سال به طور مساوی تقسیم نمی‌شود و ایامی که زائران در اینگونه شهر‌ها حضور بیشتری دارند مصرف آب نیز بالا‌تر است، اظهار کرد: در این راستا باید برنامه‌های ویژه‌ای برای تامین آب شهرهای زیارتی از جمله مشهد طراحی شود که برای تامین آب شهر مشهد طرح‌های گوناگون از جمله سد ارداک و سد دوستی برنامه ریزی و احداث شده است که ذخیره‌ای برای روزهای اوج مصرف خواهد بود.
احمدی‌نژاد تصریح کرد: همچنین کشاورزان نیز با بهره برداری از این طرح از آبی مطمئن و تنظیم شده در شبکه‌ای که در دست ساخت است می‌توانند استفاده کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر