کد خبر: 68525 A

رئیس مجلس اسلامی علمای بحرین:

تداوم جریان بیداری اسلامی منوط به اتحاد جهان اسلام است و بیداری اسلامی شكل گرفته در منطقه و دیگر كشورها الهام گرفته از انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی ایران است.

ایلنا: رئیس مجلس اسلامی علمای بحرین با بیان اینکه وحدت یکی از مهم‌ترین عوامل تقویت بیداری اسلامی است، گفت: مردم کشورهای اسلامی باید با وحدت، انقلاب خود را حفظ کرده و با استکبار مقابله کنند.

به گزارش ایلنا از مشهد، حجت‌الاسلام‌ سید مجید المشعل در حاشیه تشرف شرکت‌کنندگان اجلاس جهانی «علما و بیداری اسلامی» به حرم مطهر رضوی اظهار داشت: تداوم جریان بیداری اسلامی منوط به اتحاد جهان اسلام است و بیداری اسلامی شکل گرفته در منطقه و دیگر کشور‌ها الهام گرفته از انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطرنشان کرد: باید به مردم مسلمان ایران به خاطر وحدت و داشتن رهبری واحد همچون امام خمینی (ره) و پس از ایشان حضرت آیت الله خامنه‌ای تبریک گفت.

المشعل در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: آستان قدس رضوی مرکز ترویج و نشر معارف اسلام ناب محمدی و معارف اهل‌بیت (ع) در سراسر دنیا است.

این عضو شرکت کننده در نخستین اجلاس «علما و بیداری اسلامی» ابراز داشت: آستان قدس رضوی با برنامه‌ریزی‌های مدبرانه و مدیریت موفق اسلامی به بهترین شکل به زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی خدمات مختلف فرهنگی، تبلیغی و رفاهی را ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به گسترش فضا‌ها و اماکن متبرکه حرم مطهر در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی اذعان داشت: زائران با آرامش بیشتری می‌توانند در این فضای ملکوتی به اعمال عبادی خود بپردازند.

یادآور می‌شود؛ ۴۵۰ نفر از علما مذاهب و فرق اسلامی و اندیشمندان کشورهای غیراسلامی شرکت کننده در اجلاس جهانی «علما و بیداری اسلامی» از ۸۵ کشور دنیا ضمن تشرف به حرم مطهر و زیارت بارگاه منور حضرت رضا (ع) از گنجینه قرآن و نفایس و نمایشگاه دائمی آستان قدس رضوی دیدن كردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر