کد خبر: 69325 A

هادی شوشتری نماینده قوچان و فاروج خبر داد:

هادی شوشتری نماینده مردم قوچان و فاروج گفت:اعضای کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی از جزایر استراتژیک جمهوری‌اسلامی ایران در خلیج فارس شامل جزیره ابوموسی، تنب‌بزرگ و کوچک و سیری بازدید کردند.

ایلنا: هادی شوشتری، نماینده مردم قوچان و فاروج، گفت: اعضای کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی از جزایر استراتژیک جمهوری‌اسلامی ایران در خلیج فارس شامل جزیره ابوموسی، تنب‌بزرگ و کوچک و سیری بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خراسان رضوی، دبیر کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی در قوچان خاطر نشان کرد: در این بازدید رئیس، نایب‌رئیس، دبیر، رئیس‌کمیته امنیت دفاعی، و ۵ عضو دیگر کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با سفر به بندر عباس مرکز استان هرمزگان با همراهی استاندار هرمزگان به این جزایر سفرو از سه جزیره مذکور بازدید کردند.

وی در ادامه افزود: هیات پارلمانی مجلس ابتدا با هلی‌کوپتر به جزیره تنب ‌بزرگ سفر کرده و از تمامی قسمت‌های این جزیره بازدید به‌عمل آوردند.

رییس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با اشاره به حساسیت این جزایر برای جمهوری اسلامی ایران گفت: نمایندگان بعد از بازدید جزیره بزرگ به جزیره ابوموسی سفر کرده و حدود ۴ ساعت در این جزیره ازجمله اماکن نظامی و غیر نظامی همراه با توضیحات مسئوولین از تمامی قسمت‌های آن بازدید به‌عمل آوردند. همچنین در ادامه سفراعضای بازدید‌کننده در جمع نمازگزاران مسجد جامع ابوموسی شرکت و نماز را به جماعت برگزار نكردند و رئیس کمیسیون امنیت‌ملی نیز به تشریح اهداف این سفر در جمع نماز گزاران پرداخت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بازدید از جزیره سیری افزود: نمایندگان حاضر در این بازدید بعلاوه بنده، علاء‌الدین بروجردی، منصور حقیقت‌پور، محمد‌حسن آصفری، اسماعیل کوثری، محمد آشوری‌تازیانی، صفر نعیمی‌رز، احمد شوهانی، محمدرضا محسنی‌ثانی از اعضای کیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی بودند که به اتفاق استاندار معاونت سیاسی اجتماعی و مدیرکل امنیتی استان هرمزگان از این جزایر بازدید کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر