کد خبر: 69529 A

شهردار مشهد در دیدار با همتای هراتی خود عنوان کرد:

برای تداوم همکاری‌ها باید ارتباطات نزدیک‌تری برقرار شود؛ اگر چه احساس می‌کنیم این مهم محقق شده و اگر برنامه‌ای نیاز به تغییر و تحول دارد، آماده هستیم زمینه این تغییرات را ایجاد کنیم.

ایلنا: شهردار مشهد گفت: توسعه پایدار زمانی فراهم می‌شود که دو شهر مشهد و هرات به طور متقابل پیشرفت کنند و اندوخته‌های همدیگر را به اشتراک بگذارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، سید محمد پژمان، در دیدار با شهردار هرات و جمعی از معاونانش اظهار کرد: با همکاری‌های بین دو شهر هرات و مشهد امید است بتوان توقعات مردم را اعاده کرد و جایگاه تاریخی این شهر را به آن بازگرداند.

وی برقراری پرواز مستقیم مشهد به هرات و بالعکس را زمینه‌ساز روند توسعه همکاری‌های بیشتر دانست و خاطرنشان کرد: امید است به این ترتیب رفت و آمدهای بین مدیران دو شهر نیز در فواصل زمانی طولانی انجام نشود و بیشتر از گذشته از وضع و حال همدیگر آگاهی یابیم.

شهردار مشهد به مرور موضوعات مشترک بین دو شهر هرات و مشهد در دیدارهای گذشته پرداخت و گفت: برای تداوم همکاری‌ها باید ارتباطات نزدیک‌تری برقرار شود؛ اگر چه احساس می‌کنیم این مهم محقق شده و اگر برنامه‌ای نیاز به تغییر و تحول دارد، آماده هستیم زمینه این تغییرات را ایجاد کنیم.

پژمان مدیران شهری را واسطه فیض بزرگ الهی به مردم خواند و گفت: انتظار می‌رود مدیران این ماموریت را به نحو احسنت انجام داده و در دنیای متحول امروز با صرف کمترین هزینه بیشتریت امکانات را برای شهروندان فراهم کنند.

وی در ادامه افزود: سرمایه‌گذاری، کار و اشتغال سبب بهبود وضعیت معیشت مردم هرات شده و زمینه‌های فقر و کمبود خدمات را که منجر به ناراضایتی برخی از مردم می‌شود، از بین می‌برد.

شهردار مشهد خاطرنشان کرد: همانطور که در گذشته ملت ایران و مردم این کشور در کنار ملت و کشور افغانستان بوده‌اند، هم اکنون نیز همین خط مشی را داشته و پیشرفت و توسعه یافتگی این کشور را دنبال می‌کنند.

پژمان اضافه کرد: ما نیز می‌توانیم از امکانات و منابع طبیعی و معدنی که در اختیار شهر هرات قرار دارد، استفاده کرده و نیازهای خود را تامین سازیم و نکته مهم آن است که تامین این نیازهای متقابل به توسعه تعاملات و همکاری‌ها بیانجامد.

وی پیشنهاد کرد شهردار هرات از ظرفیت 1300 مگابایتی تولید برق مشهد به منظور جبران کسری برق هرات استفاده کند و گفت: این کار مستلزم تصمیم‌گیری و عزم جدی مسوولان و سرعت بیشتر در امور است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر