کد خبر: 723 A

مدیر شبكه یك سیمادر مشهد خبر داد؛

مراسم ترتیل قرآن مجید در ماه مبارک امسال از طریق چهار کانال مختلف شبکه جام جم برای غیرایرانیان پخش شد که این برنامه ها با استقبال فراوان بینندگان واقع شد.

مشهد - ایلنا: مدیر شبكه یك سیما گفت: در ماه مبارك رمضان امسال،33 هزار دقیقه ترتیل جمع‌خوانی از بیش از 9 شبکه صدا و سیما پخش شد كه حدود یك چهارم آن متعلق به تلاوت‌ها و برنامه‌های فرهنگی بارگاه منور رضوی بود.

به گزارش ایلنا از مشهد، مهدی فرجیدر همایش تبیین دستاوردهای قرآنی آستان قدس رضوی، اختتامیه برنامه‌های قرآنی و نمایشگاه خانه وحی با بیان این خبر افزود: در 550 ساعت برنامه، مراسم ترتیل جمع‌خوانی کلام الله مجید پخش شد و به طور متوسط در هر روز 18 ساعت به پخش این برنامه‌ها از رسانه ملی اختصاص یافت كه در این میان 7500 دقیقه سهم برنامه‌های قرآنی و فرهنگی حرم مطهر رضوی بود.

وی با بیان اینکه پخش ترتیل‌های جمع‌خوانی امسال برای چهارمین سال پیاپی از رسانه ملی صورت گرفته است، اظهارداشت: امسال برای اولین بار مراسم ترتیل‌خوانی قرآن مجید از تمامی شبکه‌های مراکز صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شد.

وی با اشاره به پخش برنامه قرائت کلام الله مجید گروه‌های سنی مختلف از شبکه های قرآن و دو سیما ابرازداشت: مراسم ترتیل قرآن مجید در ماه مبارک امسال از طریق چهار کانال مختلف شبکه جام جم برای غیرایرانیان پخش شد که این برنامه ها با استقبال فراوان بینندگان واقع شد.

مدیر شبكه یك سیما تصریح کرد: خوشبختانه با هماهنگی‌های صورت گرفته از سوی شبکه‌های مختلف با آستان قدس رضوی، تعاملات خوب و گسترده‌ای بین این مراکز برقرار شده است که این مهم در به تصویر کشیدن جلوه‌های معنوی و با شکوه فضای ملکوتی بارگاه منور رضوی و پخش برنامه‌های تبلیغی، مذهبی و فرهنگی تدارک دیده از سوی آستان قدس رضوی به مخاطبین بسیار تأثیرگذار بوده است.

یادآور می‌شود؛ در این همایش كه با حضور دست‌اندركاران و مرتلان كلام الله وحی برگزار شد، از برگزیدگان تجلیل به‌عمل آمد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر