کد خبر: 806 A

شرایط زلزله زدگان به خصوص کسانی که بستگان خود را از دست داده اند از این به بعد بحرانی تر می شود و مردم باید همانطور که از لحاظ مادی به هموطنان آذربایجانی خود کمک کردند از لحاظ روحی نیز کمک رسان آنان باشند.

مشهد - ایلنا: با گذشت بیش از 10 روز از زلزله آذربایجان سیل کمک های مردم به زلزله زدگان همچنان ادامه دارد به طوری که یک تازه عروس مشهدی در اقدامی قابل توجه مهریه خود را به زلزله زدگان بخشید.

این بانوی خیر در گفتگو با خبرنگار ایلنا در مشهد گفت: دو سال قبل بر اثر زلزله در تربت حیدریه و زاوه بسیاری از بستگان خود را از دست دادم و با شرایط کنونی زلزله زدگان آشنایی کامل دارم و میدانم که در چه شرایط سختی قرار دارند.

مهری معتمد با تمجید از حرکت خیرخواهانه مردم بعد از زلزله ادامه داد: امیدوارم کمک های مادی و معنوی مردم منوط به چند روز بعد از زلزله نشود چون شرایط زلزله زدگان به خصوص کسانی که بستگان خود را از دست داده اند از این به بعد بحرانی تر می شود و مردم باید همانطور که از لحاظ مادی به همطنان آذربایجانی خود کمک کردند از لحاظ روحی نیز کمک رسان آنان باشند.

وی در خصوص بخشیدن مهریه خود به زلزله زدگان افزود: خوشبختانه همسرم از لحاظ وسع مالی در شرایط خوبی به سر می برد و من هم با توجه به تجربه شرایط سخت بعد از زلزله و با مشورت و کسب اجازه از وی، یک سوم از مهریه 114 سکه ای خود را به این امر اختصاص دادم.

معتمد که به تازگی در رشته پزشکی فارغ التحصیل شده است با اظهار امیدواری نسبت به اینکه از نزدیک خدمت رسان زلزله زدگان باشد، تصریح کرد: زلزله اخیر نشان داد که مردم ایران چقدر نسبت به یک دیگر احساس مسئولیت می کنند و هیچ گاه همنوعان خود را در شرایط سخت تنها نخواهند گذاشت.


وی ادامه داد: اگر به اطراف خود نگاه کنیم می بینم که امثال این زلزله شاید هر روز در کشور ما اتفاق می افتد و ما نمی بینیم، زلزله هایی چون کودکان بی سرپرست، بیماران نیازمند به خون و پیوند، کودکان کار و خانواده های نیازمندی که در شرایط سخت زندگی به سر می برند.

معتمد گفت: اگر این حس همدلی و مهربانی همواره و در همه زمینه ها وجود داشته باشد هیچ گاه شاهد شرایط سخت برای برخی از هموطنان نخواهیم بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر