کد خبر: 807 A

در بازدیدی که هیئت برد تغذیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از مشهد داشت اعلام شد که مشهد قابلیت ایجاد قطب بالینی کشور را داراست و در حال حاضر مدارک برای ارسال به وزارت و کسب این عنوان در حال فراهم سازی است.

مشهد - ایلنا: مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد از راه اندازی دومین کلینیک تغذیه کشور پس از دانشگاه شهید بهشتی تهران در این دانشگاه خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، دکتر محمد صفریان با اعلام این خبر افزود: با راه اندازی این کلینیک تمامی خدمات تغذیه ای از جمله کنترل وزن، رژیم درمانی بیماریهای متابولیک از جمله دیابت و فشار خون، رژیم درمانی بیماریهای قلبی و عروقی، رژیم درمانی بیماریهای گوارشی، درمانی در گروه های ویژه شامل مادران باردار و شیرده، كودكان، ورزشكاران، جانبازان ارائه می شود.

وی با بیان اینکه در این کلینیک 4 تن از اعضای هیئت علمی متخصص تغذیه خدمات ارائه می دهند خاطر نشان کرد: برای راه اندازی این کلینیک که در مساحت 100 متر مربع راه اندازی می شود 800 میلیون ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد یکی از گروههای برتر کشور در زمینه آموزشی و خدمات بالینی به شمار می رود خاطر نشان کرد: در بازدیدی که هیئت برد تغذیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از مشهد داشت اعلام شد که مشهد قابلیت ایجاد قطب بالینی کشور را داراست و در حال حاضر مدارک برای ارسال به وزارت  و کسب این عنوان در حال فراهم سازی است.

مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: با توجه به توانمندی مشهد، آموزش تغذیه بالینی کارشناسان دانشگاههای علوم پزشکی بر عهده گروه تغذیه دانشگاه نهاده شده است و در سال گذشته نیمی از دانشگاههای کشور در مدت 16 هفته آموزش های لازم را فرا گرفتند و در سال جاری نیز نیمی دیگر از دانشگاهها زیر پوشش آموزشهای لازم قرار می گیرند.

صفریان خاطر نشان کرد: بسیاری از فعالیتهای گروه تغذیه دانشگاه از جمله تغذیه آی سی یو، فرمها و پروتکل های اجرایی در حال حاضر به عنوان نمونه کشوری در حال اجراست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر