کد خبر: 85230 A

در پالایشگاه خانگیران صورت گرفت؛

تولید انواع پمپ‌های سانتریفیوژ یکی از فعالیت‌هایی است که در بحث خودکفایی قطعات صنعت نفت و گاز در این پالایشگاه به انجام رسیده است.

ایلنا: رئیس کمیته خود کفایی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد از صرفه‌جویی ۵۴۰ میلیارد ریالی حاصل از بومی سازی تجهیزات نفت و گاز تا پایان سال ۹۱ در این شرکت خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد یوسفیان در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: از بدو تاسیس پالایشگاه گاز خانگیران، بحث خودکفایی در این شرکت نهادینه شده است و در طی سال‌های اخیر با توجه به پیشرفت‌های چشمگیر از سوی مهندسان این شرکت، موفق به ساخت قطعات مورد نیاز صنعت نفت و گاز شده‌ایم.

وی همچنین به بخشی از فعالیت‌های این شرکت در بحث خودکفایی قطعات صنعت نفت و گاز اشاره و اظهارداشت: در همین راستا انواع پمپ‌های سانتریفیوژ، فیلتراسیون توربین‌های گازی، کوره گاز احیا و دیگر قطعات مورد نیاز ساخته شده است.

رئیس کارگاه مرکزی پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد تصریح کرد: پالایشگاه خانگیران توانسته در طول سال‌های اخیر به جای هزینه‌های میلیاردی برای خرید و واردات بسیاری از کالاهای خارجی، آن‌ها را با همت متخصصان داخلی بومی سازی و با مهندسی معکوس به تولید برساند.

یوسفیان همچنین از تهیه و تدوین شناسنامه فنی برای قطعات خبرداد و اضافه کرد: در راستای شناسایی بهتر قطعات و تجهیزات و مستندات آن‌ها نسبت به تهیه شناسنامه فنی در کارگاه مرکزی پالایشگاه خانگیران اقدام کرده‌ایم و تاکنون دو هزار و ۵۰۰ قلم کالا تا پایان سال ۹۱ دارای شناسنامه فنی شده‌اند.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: این پالایشگاه هم اکنون در تامین برخی قطعات مورد نیاز سایر پالایشگاه‌های کشور همچون پالایشگاه ایلام، پارسیان، بید بلند و برخی از فازهای پارس جنوبی همکاری می‌کند.

گفتنی است: پالایشگاه گاز خانگیران در ۱۶۵کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و گاز استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، مازندران و بخشی از استان سمنان را تامین می‌کند.

پالایشگاه خانگیران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر