کد خبر: 85296 A

همزمان با سالروز ورود امام رضا(ع) به نیشابور؛

همزمان با دهم تیر سالروز ورود امام رضا «ع» به نیشابور، نمایشگاه نقاشی «گذر» آثار بانوی هنرمند نیشابوری «راضیه ایرانپور» در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابورگشایش یافت.

ایلنا: همزمان با دهم تیر سالروز ورود امام رضا «ع» به نیشابور، نمایشگاه نقاشی «گذر» آثار بانوی هنرمند نیشابوری «راضیه ایرانپور» در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابورگشایش یافت.

به گزارش ایلنا از مشهد، حمیدرضا آتشی مسئوول مجتمع‌های فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: هنرمندان جوان و تحصیل کرده نیشابوری در رشته‌های هنری بخصوص نقاشی توانسته‌اند آثار مانایی را تا کنون از خود بر جا گذارند و در این رهگذر نمایشگاه نقاشی «گذر» در صدد است موضوعات ذهنی آثار هنری را برای کشف رازهای معنوی به مخاطب ارایه کند چرا که نقاش فارغ از نیازهای مادی می‌اندیشد و سعی می‌کند بر ذهن و احساس مخاطب تأثیر بگذارد.

وی افزود: نمایشگاه نقاشی «گذر» آثار بانوی هنرمند نیشابوری «راضیه ایرانپور» است که در آن ۱۸ اثر نقاشی در ابعاد ۸۰*۱۲۰ تا ۱۰۰*۱۵۰ سانتی‌متر برپا شده است.

آتشی به تکنیک، سبک و موضوع این نمایشگاه اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه دارای تکنیک رنگ روغن و شاپان است وبا سبک‌های رئالیسم و انتزاعی است و موضوعات آن فضای شهری و فیگوراتیو است.

وی خاطر نشان کرد: این نخستین نمایشگاه انفرادی راضیه ایرانپور است که دارای ۶ سال سابقه هنری نقاشی دارد و دانش آموخته کار‌شناسی نقاشی از دانشگاه هنر نیشابور است و در پی ارائه آثار به مخاطب و نقد و بررسی آن است.

آتشی تصریح کرد: نمایشگاه نقاشی «گذر» از ۸ لغایت ۱۳ تیر۹۲ هر روز از ساعت ۹ الی ۱۲ و ۱۷ الی ۲۰ بعد از ظهر در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور ویژه عموم علاقمندان دایر است.

نیشابور حمیدرضا آتشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر