کد خبر: 85469 A

پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد در منطقه خانگیران سرخس با ظرفیت تولید روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب، تنها تامین‌کننده گاز طبیعی شمال و شمال‌ شرق کشور محسوب می شود

ایلنا: مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد از افزایش پنج درصدی تولید گوگرد در این شرکت خبرداد.

به گزارش ایلنا از مشهد، مهندس مسعود حسنی در نشستی خبری در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: این پالایشگاه با تولید روزانه دو هزار تن گوگرد، بزرگ‌ترین تولید کننده گوگرد کشور محسوب می‌شود.

وی همچنین از افزایش ۶/۵ درصدی تولید گوگرد این پالایشگاه در سال ۱۳۹۱ نسبت به سال پیش از آن خبر داد و تصریح کرد: تولید گوگرد نیز از ۵۸۲ هزار تن در سال ۱۳۸۷ به ۶۲۶ هزار تن در سال ۹۱ رسیده است.

این مقام مسئول حسنی ادامه داد: تکرار این موفقیت از جمله برنامه‌های پالایشگاه برای سال جاری است.

حسنی بیان داشت: پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد در منطقه خانگیران سرخس با ظرفیت تولید روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب، تنها تامین‌کننده گاز طبیعی شمال و شمال‌ شرق کشور محسوب می‌شود.

مدیر عامل پالایشگاه خانگیران ادامه داد: این پالایشگاه در حال حاضر دارای پنج واحد تصفیه گاز و چهار واحد گوگرد سازی است.

وی تاکید کرد: سال گذشته، گاز دریافتی پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد خانگیران ۲/۱۷ میلیارد مترمکعب بود در حالی که در سال ۱۳۹۰در حدود ۳/۱۶ میلیارد مترمکعب گاز دریافت کردیم.

گفتنی است: پالایشگاه گاز خانگیران در ۱۶۵کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و گاز استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، مازندران و بخشی از استان سمنان را تامین می‌کند.

پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر