کد خبر: 87750 A

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی:

باید با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی متنوع، فضای همدلی و نیکوکاری را در ماه میهمانی خدا در سطح جامعه ایجاد و آن را گسترش داد.

ایلنا: مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی از راه اندازی شبکه نیکوکاری در نیمه ماه رمضان امسال در مشهد خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، علی اصغر حاجی نقی در نشستی خبری که روز گذشته یکشنبه 16 تیرماه در محل اداره کل کمیته امداد استان برگزار شد با بیان این مطلب اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) زبان گویای نیازمندان است و همیشه تلاش کرده تا مشکلات قشر مستضعف جامعه را برطرف کند.

وی ادامه داد: در سال گذشته رقم کلی که مردم به صورت مستقیم به کمیته امداد کمک کرده‌اند ۵۲ میلیارد تومان در غالب سرفصل‌های مختلف بوده است.

حاجی نقی افزود: هم اکنون در کل استان ۱۸ هزار یتیم زیر هجده سال وجود دارد و تعداد خانواده‌های تحت پوشش کمیته هم ۱۴۰ هزار خانوار است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی با بیان اینکه شبکه نیکوکاری با حضور مسئولین کشوری در نیمه ماه رمضان در مشهد کلید خواهد خورد ادامه داد: این شبکه با تیمی حساب شده به دنبال شناسایی نیازمندان منطقه در ۲۲ پایگاه مشهد است.

وی از راه اندازی کانون حامیان ایتام نیز خبر داد و افزود: این کانون در نظر دارد تا علاوه بر کمک‌های نقدی خدمات و کمک‌های متنوعی را به نیازمندان ارائه دهد.

حاجی نقی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های بسیاری در جهت کمک به نیازمندان در جامعه اسلامی وجود دارد، تصریح کرد: باید با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی متنوع، فضای همدلی و نیکوکاری را در ماه میهمانی خدا در سطح جامعه ایجاد و آن را گسترش داد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته سرانه پرداختی هر خانواده به عنوان صدقه در سطح استان ۸۳۰۰ تومان بوده است، یادآور شد: در سال گذشته مردم استان ۵۲ میلیارد تومان به طور مستقیم به نیازمندان کمک کردند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از نیمی از خانواده­‌ها دارای صندوق صدقات هستند، ادامه داد: تاکنون ۵۳۸ هزار صندوق صدقات در سطح استان توضیع شده که بخشی از این میزان در منازل و مابقی نیز در مغازه­‌ها نصب شده و شهروندان در جهت کمک به نیازمندان از آن استفاده می‌­کنند.

مدیر کل کمیته امداد خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر