کد خبر: 99128 A

همزمان با هفته دولت صورت می‌گیرد؛

برای بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی 573 میلیارد تومان، پروژه‌های روستایی چهار میلیارد تومان و برای پروژه‌های مسکن مهر هزار و 680 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

ایلنا: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: همزمان با هفته دولت ۲۱۸ پروژه عمرانی، ۱۸۸ پروژه روستایی و حدود ۴۳ هزار واحد مسکن مهر در سطح استان به بهره برداری می‌رسد.
به گزارش ایلنا از مشهد، محمد حسن واحدی ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: با هماهنگی‌های به‌عمل آمده از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی همزمان با این هفته پروژه‌های مذکور با اعتباری بالغ بر دو هزار ۲۵۷ میلیارد تومان به بهره برداری می‌رسند.
وی افزود: برای بهره برداری از پروژه‌های عمرانی ۵۷۳ میلیارد تومان، پروژه‌های روستایی چهار میلیارد تومان و برای پروژه‌های مسکن مهر هزار و ۶۸۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در خصوص پروژه‌های مسکن مهر گفت: ۱۳ هزار و ۹۶۶ واحد در شهر جدید گلبهار، چهار هزار و ۶۹۸ واحد در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، ۲۲ هزار و ۳۰۰ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و بهسازی و احداث مسکن روستایی دو هزار واحد هستند.
وی ادامه داد: برای افتتاح پروژه‌های مسکن مهر در حال پیگیری حضور ریاست جمهور و یا وزیر راه وشهرسازی در استان هستیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی افزود: با بهره برداری از پروژه‌های روستایی، ۶۵ هزار خانوار در ۲۰۸ روستا از اثرات مطلوب اجرای این طرح‌ها برخوردار می‌شوند.
واحدی در خصوص پروژه‌های روستایی اظهار داشت: این پروژ ه‌ها شامل ۶۳ ساختمان دهیاری، ۲۱ بوستان و پارک روستایی، احداث ۴ مورد آتش نشانی، احداث ۱۶ مورد خانه عالم و ۷۳ مورد توسعه معابر و جمع آوری آبهای سطحی هشتند.
واحدی افزود: پروژه‌های عمرانی که از محل منابع استانی و ملی تامین اعتبار شده‌اند مربوط به ۱۵ دستگاه اجرایی و هفت شهرداری در قالب پروژه‌های عمرانی، صنعتی، فن آوری اطلاعات، نیروگاهی، ورزشی و آبخیزداری است.
وی تصریح کرد: به لحاظ اعتباری سازمان صنعت، معدن و تجارت با ۳۹۶ میلیارد تومان بیشترین اعتبار و شرکت آب و فاضلاب روستایی با ۳۶ پروژه بیشترین تعداد پروژه‌های افتتاحی را به خود اختصاص داده‌اند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: شهرستان مشهد با ۷۸ پروژه و اعتباری بالغ بر ۱۲۳ میلیارد تومان بیشترین تعداد پروژه‌ها و شهرستان نیشابور با اعتباری بالغ بر ۳۱۳ میلیارد تومان بیشترین اعتبار را دارا می‌باشند.
واحدی ادامه داد: پروژه‌های شاخصی که در این هفته به بهره برداری خواهند رسید شامل: عملیات آبخیزداری ۲۷ مورد با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان، تامین آب شرب۳۶ روستا با اعتبار بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان، توسعه معابر شهری و احداث نیروگاه بادی با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان هستند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: بهره برداری از چندین واحد تولیدی و صنعتی با سرمایه گذاری بخش خصوصی، گازرسانی به چندین روستا، نوسازی مدارس سطح استان و برق رسانی از جمله پروژه‌های قابل افتتاح در این هفته است.
وی رونمایی از برنامه جامع شهرداریهای استان، نرم افزار صدور پروانه ساختمانی تحت وب برای روستا‌ها و تقویت اتوبوس رانی و ناوگان حمل و نقل عمومی در شهرهای دارای سازمان اتوبوس رانی را از دیگر پروژه‌های افتتاحی اعلام کرد.

استانداری خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر