کد خبر: 99158 A

این نمایشگاه با هدف معرفی این هنر سنتی ایرانی به دانشجویان و دانش آموزان به خصوص بانوان و نقد و بررسی این آثار صورت گرفته است.

ایلنا: همزمان با بزرگداشت هفته دولت نمایشگاه صنایع دستی «آرته» آثار بانوی هنرمند نیشابوری تکتم حصاری در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برپا شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، حمید رضا آتشی مسوول نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با اعلام مطلب فوق عنوان داشت: هنر معرق وقلم زنی از هنرهای سنتی ایران محسوب می‌شود که در تاریخ ایران دارای قدمتی کهن است و این هنر بیان کننده حالات عاطفی و انعکاس روحی انسان است و توانسته‌اند آثار فاخری را به‌خصوص در زمینه این هنر ایرانی، اسلامی به‌وجود آورند.

وی افزود: نمایشگاه صنایع دستی «آرته» که مجموعه آثار بانوی هنرمند نیشابوری تکتم حصاری است در آن ۵۰ اثر معرق ساقه گندم، معرق و حجم چوب، قلم زنی، نقاشی و چاپ پارچه و لباس، ویترای در ابعاد ۱۰*۱۰ تا ۱۵۰*۱۰۰و با موضوع هنر ایرانی و اسلامی در معرض دید عموم علاقمندان قرار گرفته است.

آتشی در خصوص سابقه کار این بانوی هنرمند گفت: تکتم حصاری کار‌شناس صنایع دستی از دانشگاه بیرجند که پنج سال به این هنر اشتغال دارد و پس از شش ماه تلاش شبانه روزی این آثار را به وجود آورد.

وی به هدف از برگزاری این نمایشگاه اشاره و خاطر نشان کرد: این نمایشگاه با هدف معرفی این هنر سنتی ایرانی به دانشجویان و دانش‌آموزان به خصوص بانوان و نقد و بررسی این آثار صورت گرفته است.

آتشی تصریح کرد: نمایشگاه صنایع دستی «آرته از ۲ لغایت ۷ شهریور۹۲ از ساعت ۸ الی ۱۲ صبح و ۱۶ الی ۲۰ بعدازظهر در نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برای بازدید عموم علاقمندان دایر است.

نیشابور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر