کد خبر: 99306 A

شركت توسعه نفت و گاز رضوی، بزرگترین مركز تولید اوره و آمونیاك كشور را در شهرستان سرخس احداث كرده است.

ایلنا: شركت توسعه نفت و گاز رضوی، بزرگترین مركز تولید اوره و آمونیاك كشور را در شهرستان سرخس احداث كرده است.

به گزارش ایلنا از مشهد، مدیرعامل شركت نفت و گاز رضوی اظهار داشت: این شركت یكی از اهداف اساسی خود را، احداث بزرگترین مجتمع پتروشیمی اوره و آمونیاك در منطقه سرخس قرار داده است و به همین منظور تلاش دارد تا این منطقه را به یكی از قطب‌های اصلی تولیدكننده اوره، آمونیاك و گوگرد در كشور تبدیل كند.
علی یدقار با اشاره به این كه خوراك اصلی این مجتمع گاز طبیعی است خاطر نشان كرد: ظرفیت تولید اوره یك میلیون و 73 هزار متریك تن و ظرفیت تولید آمونیاك 667 هزار متریك تن است.
وی با اشاره به ادامه فعالیت‌های خود در زمینه احداث پارك گوگرد تصریح كرد: وجود مجتمع مذكور نقطه آغازی برای ایجاد زنجیره فعالیت‌های پتروشیمی است كه امیدواریم این امر در آینده‌ای نزدیك محقق شود.
مدیرعامل شركت نفت و گاز رضوی با تاكید بر این كه منطقه سرخس نیازمند ایجاد یك شوك اقتصادی است، خاطر نشان كرد: این امر صرفاً با انجام پروژه‌های بزرگ مقیاس و در رأس آنها، انرژی بنیاد قابل انجام است، لذا اجرای این پروژه می‌تواند سرآغاز تحول درمنطقه ویژه اقتصادی سرخس و شرق كشور باشد.
یدقار ماموریت‌های اصلی این شركت را در حال حاضر توسعه میادین نفت و گاز، سرمایه‌گذاری و اجرای طرح‌های پالایشگاهی این دو محصول، LNG، پتروشیمی و سایر صنایع پائین دستی نفت و گاز دانست.
وی با تاكید بر این كه در صورت تزریق منابع مالی لازم، این پروژه پنج ساله به بهره‌برداری خواهد رسید.
شركت توسعه نفت و گازرضوی، بنگاهی اقتصادی، تخصصی و كارا است كه در صدد كسب جایگاه مناسب در بین 10 شركت نخست در جهت تولید و تجارت در صنعت نفت و گاز كشور است.

آستان قدس رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر