کد خبر: 99622 A

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران خبر داد:

در آینده نزدیک شورای گفتگو در تمامی استان‌های کشور نتایج قابل قبولی را برای جامعه اقتصادی به ارمغان می‌آورد.

ایلنا: نائب رئیس اتاق ایران و رئیس اتاق بازرگانی مشهد گفت: مشکل ممنوع الخروج کردن فعالان اقتصادی در شورای گفتگوی استان بررسی شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، غلامحسین شافعی افزود: در شرایط تحریم وقتی فعال اقتصادی به اندازه کافی وثیقه در سیستم بانکی دارد و باید برای دور زدن تحریم‌ها به کشورهای مختلف سفر کند، ممنوع الخروج کردن وی اقدام مناسبی و قابل دفاعی نیست و با توجه به این موضوع در شرایط فعلی پیشنهاد کردیم برای ممنوعیت خروج حد قرار بدهند که مورد بررسی قرار گرفت و مبلغی نیز به عنوان حد تعیین شد.

وی ادامه داد: ممنوعیت خروج فعالان اقتصادی از طریق سیستم بانکی و مالیاتی مقدور است که در مورد سیستم بانکی زمانی که وثیقه کافی در اختیار داریم دلیلی برای ممنوع الخروج کردن وجود ندارد و با بررسی‌های موثری که در شورای گفت‌و‌گوی استان انجام شد میزان بدهی مالیاتی واحد‌های تولیدی تا ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

شافعی گفت: هم اکنون و با تغییر فضای سیاسی و اقتصادی می‌توان امیدوار بود که انشاالله شرایط برای شنیده شدن مشکلات در حال مهیا شدن است.

وی اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک شورای گفتگو در تمامی استان‌های کشور نتایج قابل قبولی را برای جامعه اقتصادی به ارمغان بیاورد.

اتاق بازرگانی ایران اتاق بازرگانی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر