کد خبر: 99692 A

به منظور زمینه‌سازی برگزاری جشنواره، از سوی این اداره كل كارگاهی آموزشی با حضور اساتید برجسته برگزار شد كه با حضور چشمگیر هنرمندان استان همراه بود.

ایلنا: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از ارسال ۴۰۱ اثر به دبیرخانه سومین جشنواره ملی نقاشی‌خط و حروف‌نگاری رضوی در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد مطهری‌فر، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از ارسال ۴۰۱ اثر به دبیرخانه سومین جشنواره ملی نقاشی‌خط و حروف‌نگاری رضوی در این استان خبر داد و گفت: سومین جشنواره ملی نقاشی خط و حروف‌نگاری رضوی از سری برنامه‌های یازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع)، ۱۸ شهریورماه سال جاری و همزمان با هفته کرامت در بیرجند برگزار می‌شود.

وی افزود: اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومین (ع) به ویژه امام رضا (ع)، گرامیداشت تولید کنندگان و پدیدآورندگان آثار بر‌تر فرهنگی و هنری در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا (ع) و کمک به انتشار گسترده‌تر این آثار از جمله اهداف برگزاری این جشنواره سراسری است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه جشنواره ملی نقاشی‌خط و حروف‌نگاری رضوی رویکرد متفاوتی دارد، گفت: این جشنواره به صورت حضوری برگزار می‌شود.

وی افزود: شرکت‌کنندگان در این جشنواره به مدت دو روز در کارگاه‌های حضوری و تخصصی حضور می‌یابند و کلیه آثار راه یافته ضمن اینکه در نمایشگاهی در حاشیه جشنواره در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، در کتابی نفیس نیز چاپ خواهد شد.

مطهری‌فر بیان کرد: به منظور زمینه‌سازی برگزاری جشنواره، از سوی این اداره کل کارگاهی آموزشی با حضور اساتید برجسته برگزار شد که با حضور چشمگیر هنرمندان استان همراه بود.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در ۲ بخش نقاشی‌خط و حروف‌نگاری برگزار می‌شود، افزود: در بخش نقاشی‌خط ۲۲۳ اثر و در بخش حروف‌نگاری ۱۷۸ اثر به دبیرخانه این جشنواره رسیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: پس از اعلام نتایج اولیه، کارگاه‌های جشنواره ۱۶ و ۱۷ شهریور‌ماه جاری در بیرجند برگزار می‌شود.

جشنواره سراسری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر