کد خبر: 99701 A

آمار حضور زائران در پایانه‌های مسافربری مشهد سالیانه بالغ بر 26 میلیون نفر تردد را نشان می‌دهد که این رقم 65 درصد جابجایی مسافر در بخش عمومی است.

ایلنا: دومین پایانه مسافربری مدرن شرق کشور امروز با حضور شهردار مشهد و مدیران استانی افتتاح شد.
به گزارش ایلنا از مشهد، محسن شریعتی، مدیرعامل سازمان پایانه‌های شهرداری مشهد در مراسم افتتاح پایانه معراج گفت: آمار حضور زائران در پایانه‌های مسافربری مشهد سالیانه بالغ بر ۲۶ میلیون نفر تردد را نشان می‌دهد که این رقم ۶۵ درصد جابجایی مسافر در بخش عمومی است و ۳۵ درصد باقیمانده توسط ناوگان هوایی و ریلی انجام می‌شود.
وی افزود: طبق آمار سازمان راهداری کشور سال گذشته بیشترین حمل و نقل مسافر جاده‌ای در خراسان رضوی به وقوع پیوسته و شهر مشهد ۶ درصد آمار مسافر جاده‌ای کشور را در پایانه‌های مسافربری به خود اختصاص داده است.
وی اظهار کرد: نظر به اینکه چشم‌انداز حمل و نقل بر ایجاد بستر مناسب سفرهای برون شهری در بخش پایانه‌های مسافربری است، سیاست پراکنش و توزیع مناسب و عادلانه زیرساخت‌ها و خدمات حمل و نقل برون شهری مهم‌ترین اولویت بوده که سهم سرانه مسافر را از یک نفر بر مترمربع به ۶.۵ نفر بر مترمربع طی ۶ سال گذشته رسانده است.
وی با اشاره به افزایش جمعیت و گسترش شهر مشهد گفت: در جهت تقویت کمی و کیفی زیرساخت‌های حمل و نقل مسافرت‌های برون شهری، نگاه تخصصی به رفع نیازهای مناطق شهری، کاهش ترافیک و ترددهای غیرضروری سفرهای برون شهری و افزایش رفاه زائران و مجاوران، پایانه معراج ایجاد و توسعه پیدا کرده است.
مدیرعامل پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد عنوان کرد: در سال ۸۵ سهم پایانه امام رضا (ع) به عنوان تنها پایانه مسافربری مشهد ۸۵ درصد و ۱۵درصد مابقی سهم شرکت‌های خارج پایانه و غیررسمی بوده است که در حال حاضر سهم پایانه امام رضا (ع) به ۶۵ درصد و پایانه معراج ۲۰ درصد و راه ابریشم ۱۵ درصد تغییر یافته است.
شریعتی ادامه داد: پایانه معراج در حال حاضر به خطوط شمال استان خراسان رضوی و خراسان شمالی سرویس می‌دهد، ولیکن با هماهنگی‌های انجام شده با اداره کل حمل و نقل پایانه‌های استان و شرکت‌های مسافربری برای تمام کشور سرویس ارائه خواهیم کرد.

پایانه مسافربری مشهد مدرن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر