کد خبر: 10853 A

بدنه این نوع هواپیما از نانو فیلرهایی که توسط دانش آموزان در آزمایشگاه پژوهش سرای بجنورد، سنتز شده است به صورت نانو کمپوزیت تهیه شده و نسبت به نمونه مشابه مقاومت فشاری بیشتر، خوردگی کمتر و سبک تر است.

ایلنا - بجنورد: پروژه بدنه نانوکامپوزیتی هواپیما کاری از دو دانش آموز بجنوردی در مسابقه برترین‌های بخش کاربردهای فناوری نانو باشگاه نانوی ایران رتبه نخست را از آن خود کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا این طرح متعلق به سعید مرادی و صادق بقائی، دانش آموزان دبیرستان های تلاش و نمونه شهید بهشتی که زیر نظر دکتر میثم شریفی در پژوهش سرای بجنورد تهیه شده است.

بدنه این نوع هواپیما از نانو فیلرهایی که توسط دانش آموزان در آزمایشگاه پژوهش سرای بجنورد، سنتز شده است به صورت نانو کمپوزیت تهیه شده و نسبت به نمونه مشابه مقاومت فشاری بیشتر، خوردگی کمتر و سبک تر است. مراسم تقدیر از پروژه‌های برتر دانش‌آموزی با حضور مهندس صابرمیرزایی معاون پژوهشی مرکز همکاری‌های فناوری ریاست جمهوری،‌ و مسئولان نانوی کشور در آخرین روز از برگزاری پنجمین دوره از جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو، در محل غرفه باشگاه نانو برگزار شد.
طبق اعلام باشگاه نانو، پس از داوری‌های انجام شده روی طرح‌های دانش‌آموزی ارسالی، در نهایت 97 طرح برگزیده شدند که از آن میان 25 طرح به‌عنوان برگزیده در چهار دسته کلی شبیه‌سازی در فناوری نانو، سنتز نانومواد، کاربردهای فناوری نانو و آموزش فناوری نانو رتبه‌بندی شدند. طرح‌های برگزیده از 8 استان آذربایجان غربی، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، اصفهان، همدان و البرز به پنجمین جشنواره نانو راه پیدا کردند.
ملاک انتخاب پروژه‌های برتر بر اساس خلاقیت و کیفت علمی، نحوه ارائه پوستر و طراحی پوستر و امتیاز بازدیدکنندگان، بعد مسافت و نظم و حضور به موقع در نمایشگاه بوده است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر