کد خبر: 2830 A

استاندار خراسان شمالی از سازمان بازرسی خواست؛

مقام عالی دولت در استان خراسان شمالی گفت: در واگذاری مکان نمایشگاه کوتاهی شده است که قانون آن را نمی پذیرد و دستگاه قضایی باید زودتر در این رابطه تعیین تکلیف کند.

بجنورد - ایلنا: انتقادات استاندار خراسان شمالی از عملکرد دولت در تاسیس خراسان شمالی که همواره از استان همزادش، خراسان جنوبی از لحاظ برنامه عقب است؛ در آیین گشایش هفتمین نمایشگاه کتاب استان، این مراسم را تحت الشعاع خود قرار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در این مراسم "محمود احمدی بیغش" در ادامه انتقاداتش به عملکرد دولتمردان در سالهای گذشته خطاب به سازمان بازرسی گفت: من تنها دو سر نخ می دهم و آن بررسی عملکرد دستگاه های دولتی در پرونده نمایشگاه بین المللی و پرونده ایجاد ساختمان استانداری خراسان شمالی است.

وی که تیرماه گذشته به عنوان ششمین استاندار خراسان شمالی مدیریت این استان را بر عهده گرفته است در آیین آغازین هفتمین نمایشگاه کتاب استان با انتقاد از وضعیت محل نمایشگاه بین المللی خطاب به مدیران حاضر در مراسم گفت: وضعیت این نمایشگاه که مصوبه دور اول سفر ریاست جمهوری بوده است نباید این گونه باشد.

مقام عالی دولت در استان خراسان شمالی گفت: در واگذاری مکان نمایشگاه کوتاهی شده است که قانون آن را نمی پذیرد و دستگاه قضایی باید زودتر در این رابطه تعیین تکلیف کند.

وی نمایشگاه بین المللی استان را در شأن بین الملل بودن ندانست و گفت: این نمایشگاه، نمایشگاهی بین روستایی است و آدم شرمش میگیرد که مردم دیگر کشور ها به این مکان بی کیفیت بیایند.

احمدی بیغش ادامه داد: چرا ساختمانی که قرار بود در 24 ماه با هزینه کرد 60 میلیارد ریال ساخته شود با وجود 3 هزار مترمربع فضای اضافه به 60 میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد و با وجود گذشت 6 سال هنوز هم کارش تمام نشده است.

استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: نمی گویم تخلف شده است و بنا را به کوتاهی و سستی می گذارم اما اداره کل بازرسی باید به دنبال این مسئله باشد که چرا شهرسازی نمی خواهد سند نمایشگاه های بین المللی بعد از 6 سال داده شود.

وی با اشاره به قرار گرفتن در هفته دولت و پاس داشت شهدای دولت گفت: نباید بگذاریم همه تلاش ها، با کار منفی از بین برود و کوتاهی ما را به حساب دولت بگذارند.

وی با اشاره به این که با این وضعیت کدام سرمایه گذار و تاجر خارجی حاضر است به این استان بیاید، اظهار داشت: نمی گویم در عملکرد دولتمردان تخلف صورت گرفته ولی معتقدم سستی وجود دارد و دلم برای مردم استان می سوزد.

خراسان شمالی در سال 1383 همزمان با خراسان شمالی تاسیس شد ولی به ادعای مکرر شش استاندار خراسان شمالی این استان به لحاظ کارهای صورت گرفته سال ها از استان همزاد خود عقب است.

پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر