کد خبر: 69629 A

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ایجاد برنامه درسی ملی بر اساس سند تحول بنیادی، تصریح کرد: محتوای کتب درسی ما نباید کپی برداری از فرهنگ بیگانه باشد چرا که کپی در آموزش و پرورش جایگاهی ندارد.

ایلنا: حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون وزیر آموزش و پرورش در همایش گرامیداشت و تجلیل از استاد شهید مرتضی مطهری و 66 شهید فرهنگی و معلمان نمونه استان خراسان شمالی که در محل سالن گلشن بجنورد برگزار شد، با تاکید بر نیاز آموزش و پرورش بر ایجاد تغییرات و تحولات بنیادین، گفت: آموزش و پرورش به لحاظ ریشه ای و مبانی، دچار مشکل است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بجنورد، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی افزود: بعد از انقلاب اسلامی در این زمینه تحولات اساسی شکل گرفته که از جمله مهمترین آن‌ها تدوین سند تحول بنیادی آموزش و پرورش است.

وی با تاکید بر اینکه باید خروجی‌های سند تحول بنیادین با ویژگی‌های دانش آموزان با تقوا و خدادوست استوار باشد، اظهار داشت: باید نقشه جامع آموزش و پرورش بر اساس تحولات اساسی شکل گیرد.

حجت الاسلام محمدیان، اولین منتقدان آموزش و پرورش در نظام جمهوری اسلامی را خود آموزش و پرورشی‌ها دانست و تصریح کرد: علی رغم وجود ویژگی‌های ممتاز در این نهاد، باید خروجی‌های بسیار بهتری داشته باشد.

وی با اشاره به ایجاد برنامه درسی ملی بر اساس سند تحول بنیادی، متذکر شد: آموزش و پرورش ما اساسا همانند شهرسازی و متکی به ذهن نویسندگان است و نیاز به نقشه اساسی دارد.

وی خاطرنشان کرد: محتوای کتب درسی ما نباید کپی برداری از فرهنگ بیگانه باشد. چرا که کپی در آموزش و پرورش جایگاهی ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در این آیین از ابلاغ سیاست‌های کلی آموزش و پرورش از سوی رهبری به عنوان مهمترین عیدی و پاداش سال 92 در آغاز هفته معلم یاد کرد.

محمد وحیدی تصریح کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش نیاز به یک خانه تکانی اساسی دارد و باید تغییرات زیربنایی در آن ایجاد شود و رویکرد ان نیز دینی باشد.

گفتنی است، در پایان این همایش از 20 معلم نمونه استانی و یک معلم نمونه کشوری با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تقدیرشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر