کد خبر: 87704 A

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی:

تا زمانی که تشکل‌ها خود را ثابت نکنند و از ظرفیت‌ها و فضاهای دبیرخانه استفاده نکنند فضای کاریشان مبهم و دچار موانع خواهد بود.

ایلنا: مدیرکل امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی، با انتقاد از عدم حضور اعضای سازمان‌های مردم نهاد در جلسه فصلی سازمان‌های مردم نهاد، گفت: تازمانی که تشکل‌ها خود را ثابت نکنند و از ظرفیت‌ها و فضاهای دبیرخانه استفاده نکنند فضای کاریشان مبهم و دچار موانع خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بجنورد، حسین برومند در جلسه فصلی سازمان‌های مردم نهاد، دستورات جلسه را ارتباط تشکل‌ها با ستاد بحران و انتظارات از سازمان‌های مردم نهاد و متقابل سیاست‌های کاری ما با سازمان‌های مردم نهاد بیان کرد.

برومند با انتقاد از عدم حضور اعضای سازمان‌های مردم نهاد در جلسه حاضر گفت: تا زمانی که تشکل‌ها خود را ثابت نکنند و از ظرفیت‌ها و فضاهای دبیرخانه استفاده نکنند فضای کاریشان مبهم و دچار موانع خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه، قانون تشکل‌های مردم نهاد وارد مجلس و تا ۱۶ بند مصوب شده که هنوز مورد تصویب مجلس نرسیده است گفت: علت آن این است که مردم تشکل‌های مردم نهاد برگزاری همین جلسه است تا به دستگاه‌ها نتایج منعکس شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی، با بیان اینکه اگر تشکل‌ها براساس قوانین مجوز کشور ایفا نقش کنند و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود را نشان دهند تا دستگاه‌های دولتی بتوانند آن‌ها را شناسایی کنند و بپذیرند، برگزاری و حضور اعضا دراین جلسات است.

برومند سه راهبرد تشکیل جلسه فوق برای سازمان‌های مردم نهاد را، تقویت درک صحیح مردم و تشکل‌های از سوانح در حوزه اجتماعی، اقتصادی، بهداشتی و درمانی، افزایش روحیه مشارکت و تعاون در حوادث، بالا بردن آمادگی تشکل‌های در جامعه برای ورود به حوزه‌های عملیاتی سوانح عنوان کرد.

وی اطلاع رسانی، تهیه بسته‌های آموزشی، توسعه توانمند سازی تشکل‌های توانمند، نقسیم کاری بی‌تشکل‌ها، برگزاری مانور‌ها، ایجاد بانک اطلاعاتی و... از برنامه‌های اجرایی ستاد سازمان‌های مردم نهاد برشمرد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر