کد خبر: 10103 A

خوزستان با داشتن بیش از 11 هزار شرکت تعاونی و بیش از 217 هزار اشتغال جزو 3 استان نخست کشور در بخش تعاونی است.

ایلنا - آبادان: مدیر کل تعاون، کار و رفاه احتماعی خوزستان گفت: خوزستان با داشتن بیش از 11 هزار شرکت تعاونی و بیش از 217 هزار شاغل در این تعاونیها جزء 3 استان نخست کشور در بخش تعاونی است.

به گزارش ایلنا از آبادان، سید خلف موسوی در آیین اختتامیه ی نخستین نمایشگاه تخصصی بخش تعاونی استان در محل نمایشگاه بین المللی اهواز افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 80 تعاونی کشاورزی تشکیل شده است.

او با بیان اینکه در بخش شیلات نیز تمامی واگذاری ها در استان به بخش تعاونی سپرده شده است اظهار داشت: اینچنین حمایت از بخش تعاونی تاکنون در سطح کشور بی سابقه بوده است.

وی با اشاره به توجه ویژه استاندار خوزستان به بخش تعاون تصریح کرد: همگان توانمندیهای بخش تعاون را باور دارند.

موسوی یادآور شد: به رغم اعلام آمادگی سرمایه گذاران برای فعالیت در پروژه پرورش ماهی آزادگان اما استاندار خوزستان معتقد بودند که تمامی امور مربوط به مجتمع بایستی به فرزندان این استان واگذار شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان همچنین ادامه داد: با حمایت استاندار از تولیدات تعاونی ها کار تامین پوشاک آموزش و پرورش استان تنها به تعاونی ها سپرده شد.

موسوی گفت: پیش بینی می کنیم با حمایت های استاندار خوزستان بخش تعاونی در استان خوزستان پیشتاز فعالیت های اقتصادی شود.

وی با اشاره به اعزام هیات ایرانی از سوی اتاق تعاون و حمایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عراق افزود: به رغم آنکه خوزستان داشتن بیشترین مرز مشترک با عراق را دارد اما میزان مشارکت و حضور شرکتهای عمرانی استان در عراق بسیار کم و ناچیز است.

به گفته ی او در زمان حاضر 104 شرکت عمرانی ترکیه ای در بصره مشغول فعالیتند و این در حالیست که رقم شرکتهای عمرانی خوزستان فعال در بصره تنها به چهار شرکت می رسد.

موسوی ابراز امیدواری کرد تا در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و این جنگ اقتصادی بتوان از توانمندیهای تعاونی ها و پتانسیل صادرات به کشور عراق بیشترین بهره را ببریم.

وی در پایان از حمایت موثر استاندار خوزستان از بخش تعاونی قدردانی کرد.

قابل ذکر است 41 شرکت تعاونی با استفاده از 800 متر مربع فضا در نخستین نمایشگاه تخصصی بخش تعاونی استان در نمایشگاه بین المللی اهواز به نمایش توانمندیهای خود پرداختند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر