کد خبر: 10104 A

مدیر عامل سازمان آب خوزستان:

اقدامات لازم در جهت افزایش سطح بهداشت آب متناسب با استانداردهای ملی و رهنمودهای سازمان بهداشت جهانی و به منظور پایداری كیفی آب آشامیدنی در شرایط ویژه، صورت گرفته است.

ایلنا - آبادان: مدیرعامل شركت آب و فاضلاب خوزستان گفت: هم زمان با آغاز پیک دوم وبا در خوزستان موضوع کنترل آزمایشات میكروبی و بهداشتی آب شرب استان تشدید می شود.

به گزارش ایلنا از آبادان، محمدعلی صنیعی نژاد با اشاره به آغاز فصل پاییز و شروع پیک دوم وبا (التور) به عنوان یکی از بیماریهای بومی استان افزود: اقدامات لازم در جهت افزایش سطح بهداشت آب متناسب با استانداردهای ملی و رهنمودهای سازمان بهداشت جهانی و به منظور پایداری كیفی آب آشامیدنی در شرایط ویژه، صورت گرفته است.

او همچنین از برنامه ریزی منظم و مدون برای تهیه و تامین كلر و مشتقات آن، ساماندهی و توسعه ایستگاههای گندزدایی و ایمن سازی تاسیسات مرتبط خبر داد و اظهار داشت: در این راستا در نیمه اول امسال بیش از 88 دستگاه كلر زنی گازی به طور دوتایی و ذخیره و 21 دستگاه كلر زنی مایعی نصب و راه اندازی شده است.

وی تصریح کرد: به منظور مقابله با بیماریهای آب به ویژه وبا تمامی آزمایشگاههای میكروبی استان به تجهیزات و دستگاههای پیشرفته و اتوماتیک بدون آلودگی محیطی، به ویژه كدورت و هدایت الكتریکی آب مجهز شده اند.

او یادآور شد: در 6 ماهه نخست امسال 117 هزار و 503 مورد كلر زنی انجام شده و این در حالیست كه تعداد آزمایشهای میكروبی در سطح استان خوزستان به سه هزار و 23 مورد می رسد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر