کد خبر: 10105 A

رئیس امور ایثارگران شرکت نفت آبادان:

این شهید بزرگوار در زمان آغاز جنگ به عنوان رییس مدرسه ادب آبادان و نماینده ارامنه جنوب ایران در لبنان فعالیت داشته است و از زمان شروع جنگ تحمیلی تا هنگامی که شهادت او را در آغوش گرفت هیچگاه شهر را ترک نکرد.

ایلنا - آبادان: رییس امور ایثارگران شرکت پالایش نفت آبادان از سفارش واحد متبوعه اش با همکاری روابط عمومی این شرکت برای ساخت تندیس شهید "بابکن خاچاطوریان" خبر داد و گفت: در زمان حاضر کار ساخت این تندیس مراحل نهایی خود را طی می کند.

به گزارش ایلنا از آبادان، عبدالحس تنها در گفت و گو با ایلنا افزود: این تندیس برنزی 80 سانت ارتفاع دارد که بر روی لوح استیلی که روی پایه ی اصلی نصب می شود، بیوگرافی این شهید حک شده است.

به گفته وی کار ساخت این تندیس هفته ی آینده به پایان می رسد و بر اساس هماهنگی که با شهرداری آبادان صورت گرفته، تندیس مذکور در مقابل کلیسای کاراپت آبادان نصب می شود.

گفتنی است خاچاطوریان از شهدای اقلیت مذهبی (ارمنی) شهر آبادان بود که در دوران هشت سال دفاع مقدس در راه پاسداری از کیان اسلامیمان به شهادت رسیده است.

این شهید بزرگوار در زمان آغاز جنگ به عنوان رییس مدرسه ادب آبادان و نماینده ارامنه جنوب ایران در لبنان فعالیت داشته است.

نامبرده از زمان شروع جنگ تحمیلی تا هنگامی که شهادت او را در آغوش گرفت هیچگاه شهر را ترک نکرد.

بابکن خاچاطوریان درست هنگامی که به اتفاق سایر دوستانش در حال کمک برای ساخت ساختمان رادیو آبادان مشغول فعالیت بود در اثر شلیک گلوله خمپاره رژیم بعث عراق به شهادت رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر