کد خبر: 103229 A

رئیس كتابخانه مركزی استان خوزستان:

نهاد كتابخانه‌های عمومی استان با توجه به رویكرد فرهنگی كه طی یك‌سال گذشته داشته آمادگی خود را در معرفی و نقد و بررسی كتاب‌ها در سطح استان اعلام می‌كند.

ایلنا: معاون اداره کل کتابخانه‌های خوزستان و رئیس کتابخانه مرکزی اهواز، شب گذشته در نشست نقد و بررسی کتاب نمای درشت، آنتولوژی شعر زنان خوزستان، گفت: کتابخانه‌های عمومی خوزستان طی یکسال گذشته فعالیت‌هایی را در حوزه فرهنگی با محوریت توسعه و گسترش کتاب و کتابخوانی انجام داده که از جمله می‌توان به نقد و بررسی، معرفی و رونمایی از کتاب‌های مختلف اشاره کرد که این فعالیت‌ها با همکاری بیش از ۴۰ کانون ادبی فعال در سطح استان در حال پیگیری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، منصور کوهی افزود: در کتابخانه مرکزی خوزستان نیز چند برنامه خوب را در سطح ملی و استانی داشتیم که «خطبه‌های خون» و نقد و بررسی کتاب «ذوالفقار بر خواب ابریشم» از جمله آنهاست و امروز نیز کتاب «نمای درشت آنتولوژی شعر زنان خوزستان» تألیف افسانه نجومی مورد نقد قرار می‌گیرد و همچنین تا پایان شهریور نقد یکی از کتاب‌های وحید کیانی شاعر خوزستانی را در سطح ملی خواهیم داشت.

رئیس کتابخانه مرکزی اهواز، با اشاره به اینکه آنچه در خصوص شعر و ادبیات شعری زنان وجود دارد از دو مقوله «زن در شعر» و «شعر زنان» قابل بررسی است، تصریح کرد: کتاب نمای درشت، کتاب خوبی در حوزه شعر زنان می‌باشد که زن در شعر استان را هم معرفی کرده و نیز بخشی از آثار و اشعار زنان را آورده و نقدی بر آن‌ها زده است.

وی با بیان اینکه با توجه به عقبه طولانی خوزستان در حوزه شعر و شاعری و حضور زنان شاعر بسیاری که در این کتاب معرفی شدند، جا دارد از این دست کار‌ها در استان به شکل بهتری انجام شود، عنوان کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی استان با توجه به رویکرد فرهنگی که طی یکسال گذشته داشته آمادگی خود را در معرفی و نقد و بررسی کتاب‌ها در سطح استان اعلام می‌کند.

کوهی، در پایان سه پیشنهاد برای زنان شاعر استان ارائه داد و خاطر نشان کرد: با راه اندازی انجمن شعر زنان در خوزستان، برگزاری همایش و انتخاب شعرای زن به صورت سالانه یا دوسالانه و تألیف و گردآوری کارنامه شعر زنان استان می‌توان جایگاه شعر زنان را در کشور و استان پیدا کرد و این کار‌ها با همت زنان و شاعران خوب خوزستانی قابل اجراست.

لازم به ذکر است، در این مراسم از دختران بر‌تر انجمن اسلامی دانش آموزان خوزستان، حافظان قرآن، رتبه‌های بر‌تر کنکور، ممتازان مدارس و دختران کتابدار و کارکنان نهاد کتابخانه‌های عمومی خوزستان با لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد و از دیگر بخش‌های این نشست شعرخوانی شاعران مطرح استان بود.

اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر