کد خبر: 40384 A

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی کاشان اعلام كرد:

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، گفت: در دی‌ماه، 32 مورد آتش‌سوزی و 43 فقره حادثه در این شهرستان رخ‌‌داده است

ایلنا – كاشان: مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: در ماه دی32مورد آتش‌سوزی و 43 فقره حادثه در این شهرستان بوقوع پیوسته است.

«روح‌الله فدایی» در گفتگو با خبرنگار ایلنا در كاشان، با اعلام این خبر، اظهار داشت: علت آتش‌سوزی‌های روی‌داده شامل بی‌احتیاطی، اتصالی برق، پرتاب جرقه جوشکاری در مواد آتش‌زا، نشت مایعات قابل اشتعال، افروختن عمدی آتش، نشت گاز و انتقال حرارت و بالا بودن حرارت محیط  بوده است.

به گفته وی، می توان از 6 مورد از آتش سوزی‌ها در واحدهای مسکونی، 4 مورد در اماكن تجاری، 8مورد در واحدهای صنعتی و انبارها، 9 مورد در وسایل نقلیه و 2مورد  در باغ و مزرعه و فضای سبز نام برد.

اتصالی برق، پرتاب جرقه جوشکاری و مواد آتش‌زا، مایعات قابل اشتعال، روشن کردن آتش، انتقال حرارت، حرارت زیاد محیط و نقص فنی دستگاه‌های گرمازا از عومل ایجاد حریق بوده است.

وی خاطرنشان كرد: ماموران آتش نشانی این شهرستان در ماه گذشته همچنین در 43حادثه جداگانه شامل 7مورد تصادفات، 2مورد سقوط از ارتفاع، چاه و ریزش آوار، 1 مورد آسانسور و نجات شخص، 4 مورد آب افتادگی و نشست زمین، 8 مورد گرفتن مار و حیوانات موزی و 3 مورد نشت گاز و برق گرفتگی، 7 مورد بیرون آوردن انگشتر و اشیاء حلقوی، مردم را از خطرات ناشی از این حوادث نجات داده اند.

فدایی افزود: آتش نشانان جان 26 نفر رادرحوادث و آتش‌سوزی‌های دی‌ماه نجات‌داده و سوانح مذكور 13 نفر مصدوم و 3 نفر فوتی در بر داشته است.

وی در ادامه خاطر نشان كرد: در راستای پیشگیری از حوادث و سوانح مختلف 2566 نفر از شهروندان و اقشار مختلف جامعه اعم ازدانش آموزان و اولیای ایشان،کارکنان شرکت ها، ادارات،اعضای پایگاه های بسیج،صاحبان صنوف و داوطلبین كاشانی،آموزش‌های ایمنی را فرا گرفته اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر