کد خبر: 66632 A

رییس هیات عامل سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی ایران خبر داد:

این سازمان آمادگی دارد برای تکمیل طرح فولاد شادگان این طرح را پس از طی فرایند قانونی به شرکت فولاد خوزستان واگذار نماید.

ایلنا - بندر امام خمینی(ره): رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: این سازمان آمادگی دارد برای تکمیل طرح فولاد شادگان این طرح را پس از طی فرایند قانونی به شرکت فولاد خوزستان واگذار نماید.

به گزارش ایلنا از خوزستان به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، امیر امینی در دیدار از شرکت فولاد خوزستان همچنین گفت: این سازمان آماده است برای کمک به تامین کنسانتره و گندله مورد نیاز این کارخانه، این شرکت در بخشی از پروژه های اجرایی معدن سنگ آهن سنگان مشارکت نماید.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به سوابق موفق شرکت فولادخوزستان در زمینه بومی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت فولاد اظهارداشت: برای بومی سازی الکترودهای مورد نیاز کوره های فولادسازی از توان این شرکت استفاده خواهد شد تا با همکاری بخش خصوصی نسبت به انجام تحقیقات و تولید انبوه آن در آینده نزدیک برای تامین نیاز کل کشور اقدام کند.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد این شرکت در بخش تولید، فروش، بومی سازی قطعات و تجهیزات صنعت فولاد ارایه کرد.

عبدالمجید شریفی گفت: این شرکت بزرگترین عرضه کننده شمش فولاد درکشور است که با تولید حدود سه میلیون و 500 هزار تن شمش فولاد در سال، 25 درصد فولاد خام کشور را تامین می کند.

وی با بیان اینکه فولاد خوزستان در بومی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت فولاد پیشتاز است، افزود: بومی سازی فناوری احیاء مستقیم، ساخت کوره پاتیلی، کاتالیست فرایند احیاء، ترانسفور ماتور کوره پاتیلی و همچنین بومی سازی 8000 قطعه و تجهیز صنعت فولاد از جمله آنهاست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر