کد خبر: 67233 A

فرماندار اهواز:

نهضت سواد آموزی به ازای با سواد نمودن هر فرد 10 تا 49 سال در دوره سواد آموزی 400 هزار تومان و در دوره انتقال 600 هزار تومان به افراد فعال در این طرح پرداخت می كند.

ایلنا-بندر امام خمینی «ره»: فرماندار اهواز گفت: تربیت و پرورش نسل آینده جامعه توسط معلمان صورت می‌پذیرد بنابراین برای توسعه جامعه نیازمند معلمانی فرهیخته و توانمند هستیم.

به گزارش ایلنا از خوزستان، فدعمی در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان گفت: هفته بزرگداشت مقام معلم فرصتی است تا علاوه بر تقدیر از معلمان موفق ارزشهای والای انسانی ارج نهاده شود.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه سواد آموزی و لزوم ریشه کن نمودن بی‌سوادی افزود: با توجه به تبدیل وضعیت آموزشیاران نهضت سواد آموزی و جذب آن‌ها در نظام آموزش و پرورش لازم است در سال تحصیلی آتی آموزش بی‌سوادان از طریق برون سپاری انجام شود و افزود افراد حقیقی و گروههایی نظیر معلمین آموزش و پرورش، مدارس غیر انتفاعی، مدیران مجتمع‌های آموزش روستایی، مدیران مدارس، نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد و بهزیستی، و بخشداری‌ها و دهیاری‌ها می‌توانند در این زمینه فعالیت نموده و ضمن دریافت حق الزحمه به ریشه کن نمودن بی‌سوادی کمک نمایند.

فدعمی ادامه داد: نهضت سواد آموزی به ازای با سواد نمودن هر فرد ۱۰ تا ۴۹ سال در دوره سواد آموزی ۴۰۰ هزار تومان و در دوره انتقال ۶۰۰ هزار تومان به افراد فعال در این طرح پرداخت می‌کند.

فرماندار اهواز تاکید نمود: همگام با سواد آموزی مسأله مهم مسدود کردن راه بی‌سوادی از طریق کنترل کودکان بازمانده از تحصیل بویژه در مقطع سنی ۶ تا ۱۰ سال است.

وی اظهار امیدواری کرد: با همکاری دستگاههای اجرایی و مشارکت عموم مردم در طرح برون سپاری سواد آموزی، بی‌سوادی در شهرستان اهواز ریشه کن شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر