کد خبر: 67593 A

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:

در بخش صحنه ای و خیابانی، 205 اثر به شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت- فتح خرمشهر رسید.

ایلنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: ۱۴۰ اثر در بخش صحنه‌ای، ۶۵ اثر در بخش خیابانی و تا این لحظه ۸۰ اثر در بخش نمایشنامه نویسی به دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین المللی تئا‌تر مقاومت- فتح خرمشهر ارسال شده است.
به گزارش ایلنا از خوزستان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان، حجت الاسلام سید لطف الله سپهر با بیان این مطلب افزود: شانزدهمین جشنواره بین المللی تئا‌تر مقاومت- فتح خرمشهر با هدف ایجاد فضایی مناسب جهت خلق تجربه‌های نوین و کشف افق‌های تازه در عرصه تئا‌تر مقاومت و به منظور بزرگداشت یاد و خاطره دلاور مردان سرافراز هشت سال دفاع مقدس و تبیین عنصر مقاومت در اندیشه اسلامی و ملی و بازنمایی تأثیر آن بر جامعه امروز ایران و ترویج روحیه رشادت و پایداری در برابر ظلم و بی‌عدالتی در جهان معاصر، در آستانه سالگرد فتح غرورآفرین خرمشهر قهرمان در ۵ بخش صحنه‌ای، خیابانی، خارجی، می‌ه‌مان و نمایشنامه نویسی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه استقبال بی‌سابقه‌ای از همه گروه‌های نمایشی کشور در همه بخش‌های جشنواره را شاهد بوده‌ایم، ادامه داد: از روزی که فراخوان جشنواره رسانه‌ای شد استقبال بسیار خوبی را از گروه‌های نمایشی سراسر کشور شاهد بوده‌ایم که این نشان می‌دهد هنرمندان کشور به مقوله دفاع مقدس توجه ویژه‌ای دارند.

سپهر با اشاره به مهلت ارسال آثار در بخش خیابانی و صحنه‌ای جشنواره، گفت: ۲۰ فروردین ماه آخرین مهلت تمدید شده آثار صحنه‌ای و خیابانی بوده که هیات بازبینی از‌‌ همان تاریخ، کار بازبینی خود را آغاز کرد و تا پایان دهه اول اردیبهشت ماه نتایج بازبینی بخش صحنه‌ای و خیابانی اعلام خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به مهلت ارسال آثار در بخش نمایشنامه نویسی، تصریح کرد: مهلت ارسال آثار در بخش نمایشنامه نویسی ۵ اردیبهشت ماه بوده که تا ۱۵ همین ماه تمدید شد و در موعد مقرر نتایج این بخش اعلام می‌شود.

وی اظهار داشت: بخش نمایشنامه نویسی امسال به جشنواره اضافه شده که علیرغم نو بودن آن شاهد استقبال خوبی از سوی گروه‌های نمایشی بودیم.

سپهر، هیات بازبینی بخش صحنه‌ای و خیابانی شانزدهمین جشنواره بین المللی تئا‌تر مقاومت- فتح خرمشهر را شامل آقایان دکتر عبدالمجید حیاتی، علی اصغر شادروان و حشمت ا... قاسمی و داوران بخش نمایشنامه نویسی که هم اکنون داوری آن در حال انجام است را شامل آقایان مرتضی سخاوت، مهرداد بهراد و سید صادق فاضلی عنوان کرد.

گفتنی است، شانزدهمین جشنواره بین المللی تئا‌تر مقاومت- فتح خرمشهر دهه اول خردادماه ۹۲ برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر