کد خبر: 74568 A

رئیس موزه هنرهای معاصر اهواز:

با توجه به اینکه اهواز فاقد هرگونه گالری خصوصی مناسب جهت ارائه آثار هنری هنرمندان است،گالری شماره 5 موزه به برپایی نمایشگاه های انفرادی اختصاص یافته است.

ایلنا: رئیس موزه هنرهای معاصر اهواز گفت: برنامه های هنری متعددی در سال 91 در این موزه برگزار شد که 150 هزار بازدید کننده از این برنامه ها استقبال کرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان،انوشیروان بهرامی ضمن تبریک روز جهانی موزه و موزه داری گفت: بی شک در زندگی امروز که گرفتاری های روزمره مجال خلوت با خویشتن را از ما می گیرد پناه بردن به هنر که خود محصول خلوت و تامل آدمیانی نکوپندار است،غنیمتی است در خور ستایش و این برای ما که به فراخور موقعیت در معرض آن قرار گرفته ایم سعادت بی بدیلی است.

وی با اشاره به عملکرد موزه هنرهای معاصر اهواز در سال 91 گفت: در سال 91 نمایشگاه های متعددی از جمله: ششمین دوره نمایشگاه منتخب نقاشی نسل نو،دومین دوره خوشنویسی "در سوگ یار"،یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی،دومین نمایشگاه فروش آثار هنری،نمایشگاه خاطره خاک بمناسبت هفته دفاع مقدس،نمایشگاه نقاشی به حمایت از کودکان سرطانی،نمایشگاه عکس و نقاشی دیجیتال "میقات نور"، نمایشگاه هنر جدید "خارج از زمان"،سومین سوگواره عکس عاشورا،نمایشگاه خوشنویسی"خط سرخ شهادت"،پنجمین دوره نمایشگاه فجر و نمایشگاه حجم و چیدمان در محل موزه برگزار شد.

رئیس موزه هنرهای معاصر اهواز افزود: با توجه به اینکه اهواز فاقد هرگونه گالری خصوصی مناسب جهت ارائه آثار هنری هنرمندان است،گالری شماره 5 موزه به برپایی نمایشگاه های انفرادی اختصاص یافت که با استقبال خوب هنرمندان توانستیم در چند سال اخیر به ویژه در سال 91 بیش از 12 نمایشگاه انفرادی در رشته های مختلف هنری برگزار کنیم.

بهرامی کارگاه های برگزار شده در سال 91 در موزه را که بسیار مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت،شامل ورک شاپ هنرمحیطی با حضور استاد نادعلیان، کارگاه خوشنویسی "عشق به رسول اکرم (ص)" در محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص)،کارگاه خوشنویسی "خط سرخ شهادت" و کارگاه عکاسی مستند معاصر با حضور علی اکبر شیرژیان عنوان کرد.

وی در پایان از زحمات و همراهی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان،معاون هنری،معاونت اداری مالی،روابط عمومی اداره کل و سایر مدیران و مسئولین دلسوز در اداره کل متبوع و همکاران در موزه هنرهای معاصر قدردانی نمود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر