کد خبر: 82676 A

دبیر اجرایی طرح تجا:

اجرای فاز اول طرح توسعه جامع استاندارد سازی «تجا» از ابتدای تابستان سال جاری در استان خوزستان آغاز می شود.

ایلنا: دبیر اجرایی طرح تجا اداره کل استان خوزستان گفت: با توجه به ضرورت ارتقاء کیفی تولیدات داخل در جهت پاسخگویی به نیازهای شهروندان و نیز امکان برقراری رقابت سالم با تولیدات با کیفیت خارجی،نظارت بیشتر سازمان ملی استاندارد ایران بر تولیدات کارخانجات داخلی بیشتر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان،غلامرضا مندل‏زاده گفت: در این راستا با معرفی 302 قلم کالا در فاز اول توسعه جامع استانداردسازی «تجا» در صنایع مختلف بهداشتی، شیمیایی، غذایی، ساختمانی و معدنی، مکانیک و فلزشناسی از طریق سازمان ملی استاندارد ایران فرآیند استانداردسازی تولیدکنندگان در سطح استان خوزستان آغاز شده است.

وی افزود: از مورخ 01/04/1392 تولید و عرضه این کالاها صرفاً با درج نشان ملی استاندارد ایران مجاز خواهد بود و با توجه به اطلاع ‏رسانی به واحدهای تولیدی در صورت مشاهده هرگونه کالای مشمول طرح تجا بدون نشان استاندارد، با تولیدکننده برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت.

مندل زاده در انتها از شهروندان محترم خواست موارد مربوط به توزیع و فروش کالاهای غیراستاندارد در بازار را از طریق سامانه رسیدگی به شکایات مردمی اداره کل استاندارد استان خوزستان به شماره 1517 اعلام نمایند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر