کد خبر: 8421 A

تا پایان سال گذشته مدیریت بهره برداری و نگهداری 27 بندر صیادی به تعاونی های بخش خصوصی واگذار شد كه بر اساس کارشناسی های صورت گرفته، واگذاری بنادر صیادی انزلی، امام خمینی و آبادان در سال 91 نیز در دستور کار دفتر بنادر ماهیگیری قرار گرفت و در نهایت شاهد تحقق این امر بودیم.

آبادان - ایلنا: مدیر کل دفتر بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران از واگذاری مدیریت و بهره برداری بنادر صیادی انزلی، امام خمینی و آبادان به بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از آبادان، محسنعلی گلشنی اظهار داشت: واگذاری بنادر صیادی به تعاونی ها و بهره برداران براساس اصل 44 قانون اساسی و ماده 88 تنظیم بخشی از آئین نامه مالی دولت،در حال اجرایی شدن است.

وی با اشاره به وجود 55 بندر صیادی فعال در کشور خاطرنشان کرد: تا پایان سال گذشته مدیریت بهره برداری و نگهداری 27 بندر صیادی به تعاونی های بخش خصوصی واگذار شد كه بر اساس کارشناسی های صورت گرفته،واگذاری بنادر صیادی انزلی، امام خمینی و آبادان در سال 91 نیز در دستور کار دفتر بنادر ماهیگیری قرار گرفت و در نهایت هفته آخر شهریور ماه نیز شاهد تحقق این امر بودیم.

وی با بیان اینكه تعداد زیادی از بنادر صیادی در جنوب کشور به بخش خصوصی واگذار شده است گفت:اما در شمال کشور تنها مدیریت بندر صیادی امیر آباد سال گذشته واگذار شده بود كه امسال نیز با واگذاری مدیریت بندر صیادی انزلی تعداد بنادر صیادی واگذار شده در شمال کشور به دو بندر رسید.ژ


گلشنی با بیان اینكه تعداد بنادر صیادی واگذار شده به 30 بندر رسیده است،تصریح کرد:بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته،تا پایان سال جاری شاهد واگذاری تعداد بیشتری بندر صیادی در شمال و جنوب کشور خواهیم بود.

وی با بیان اینکه سازمان شیلات ایران قرارداد تمامی بنادر صیادی واگذار شده به بخش خصوصی را به دلیل عملکرد مثبت این بخش تمدید كرده است، اظهار داشت: با وجود واگذاری مدیریت این بنادر به بخش خصوصی،نقش نظارتی سازمان شیلات ایران همچنان محفوظ مانده است.

وی با اشاره به اینکه نتایج بررسی های کارشناسان سازمان شیلات حاکی از مدیریت صحیح تمام بنادر صیادی واگذار شده به بخش خصوصی است، عنوان کرد: امید می رود بخش خصوصی همچنان با مدیریت قدرتمند خود بتواند وضعیت بنادر صیادی را به وضع مطلوبی ارتقا دهد.

این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران،عنوان کرد:واگذاری بنادر صیادی به بخش خصوصی علاوه بر افزایش بهره وری و کاهش هزینه های نگهداری از سوی سازمان شیلات ایران،افزایش اشتغال زایی را نیز به همراه داشته است.

وی اظهار داشت: سازمان شیلات ایران همواره سعی می کند، مدیریت بندر صیادی را به بهترین و فعالترین تعاونی صیادی موجود در منطقه واگذار کند که این امر نیز نقش مهمی در موفقیت این پروژه‌ها داشته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر