کد خبر: 85056 A

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون خوزستان:

شهرداری ها موظف به تامین مکان های مناسب برای عرضه محصولات صاحبان مشاغل خانگی هستند.

ایلنا: معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: شهرداری‌های کشور موظف به تامین مکان‌های مناسب برای عرضه محصولات صاحبان مشاغل خانگی هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، حسین نظری توضیح داد: با توجه به قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی مصوب مجلس شورای اسلامی و به استناد ماده ۱۱ این قانون، شهرداری‌های کشور موظف به تامین مکان مناسب (بازار محلی موقت) برای عرضه محصولات صاحبان مشاغل خانگی هستند.

وی مشاغل خانگی را یکی از راه کارهای مهم برای ایجاد اشتغال، افزایش توان اقتصادی خانواده و توسعه صنایع دستی دانست و افزود: در تمامی کشور‌ها حتی کشورهای توسعه یافته به مقوله مشاغل خانگی توجه ویژه‌ای می‌شود؛ اما در استان خوزستان- که فرصت‌های شغلی مزدبگیری برای خانم‌ها کمتر وجود دارد- با گسترش فضای کسب و کار خانگی، زمینه اشتغال بسیاری از خانم‌ها فراهم می‌شود و می‌توان این امکان را فراهم کرد که زنان را از جوینده کار به تولید کننده کار و کارآفرین تبدیل کرد.

نظری در مورد پرداخت تسهیلات به متقاضیان گفت: از سوی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان در سال ۱۳۹۱ و از طریق سیستم بانکی به ۱۶۱۰۰ نفر تسهیلات ارزان قیمت به مبلغ ۷۰۰ میلیارد ریال پرداخت شد که برای سال جاری نیز در حال اجراست و تا کنون ۱۴۰۰ نفر بیش از ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد با همکاری بانک‌های عامل، امسال بتوان این طرح را به نحو احسن اجرا کرد.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خوزستان در خصوص بازار محلی موقت نیز اضافه کرد: با شهرداری صحبت‌هایی صورت گرفته که با توجه به اینکه مصوبه به شورای اسلامی سراسر کشور ابلاغ شده ان شاا... پس از تشکیل شورای اسلامی کلان شهر اهواز موضوع مورد پیگیری قرار خواهد گرفت و امیدواریم با همکاری عزیزان شورا بتوانیم این مصوبه را اجرایی کنیم.

نظری خاطر نشان کرد: شهر اهواز فضاهای بسیار مناسبی برای ایجاد بازار محلی و موقت دارد که در صورت ایجاد این بازار‌ها هم می‌توان به کاهش بیکاری کمک کرد و هم مشاغل خانگی را توسعه داد.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر