کد خبر: 85363 A

با حضور معاون اول رئیس جمهور/

١١ و ١٢ تیر و با حضور معاون اول رئیس جمهور،دومین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنایع تكمیلی خوزستان برگزار می‌شود.

ایلنا: دومین همایش فرصت‌های سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی پتروشیمی استان خوزستان با حضور معاون اول رئیس جمهور، ١١ و ١٢ تیر در سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر امام خمینی «ره»، رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی، این همایش را بستر علمی و راهبردی توسعه صنایع تکمیلی در استان خوزستان خواند و اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف این همایش تحقق منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مبنی بر جلوگیری از گرفتار شدن در دام خام فروشی و همچنین رئیس جمهوری مبنی بر توسعه پتروشیمی شهر‌ها و تکمیل زنجیره ارزش صنایع پتروشیمی است.

محمد زیار سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی و خلق مزیت پایدار در صنعت پتروشیمی، شناسایی و معرفی فرصت‌های کسب و کار، آسیب‌شناسی روند موجود صنایع تکمیلی پتروشیمی و برنامه ریزی به منظور توسعه کمی و کیفی ظرفیت این گروه از صنایع، تسهیل در فرایندهای سرمایه گذاری زنجیره صنایع تکمیلی و بستر سازی در جهت افزایش انگیزه و ارتقای مشارکت دانشگاه‌ها و نهادهای ذیربط را از دیگر اهداف این همایش دانست.

دبیر همایش فرصت‌های سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی پتروشیمی استان خوزستان در خصوص برنامه‌های این همایش گفت: پس از افتتاح همایش با سخنرانی معاون اول رئیس جمهو و سایر مقامات مدعو اولین نشست تخصصی با عنوان ارائه مطالعات امکان سنجی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی با تمرکز بر خوراک موجود در استان خوزستان برگزار می‌شود.

زیار با بیان اینکه در نخستین روز این همایش سه نشست تخصصی برگزار می‌شود افزود: دومین نشست تخصصی را سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با عنوان معرفی شرک‌های تخصصی صنایع تکمیلی در سطح کشور، پتانسیل‌ها و زیرساخت‌های موجود در شهرک‌ها برگزار می‌کند و در سومین نشست تخصصی هم مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، نمونه‌های موفق سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و فرصت‌های جدید سرمایه گذاری در این منطقه را معرفی خواهد کرد.

بازدید سرمایه گذاران از مجتمع‌های پتروشیمی بندرامام، اروند، بوعلی، شهید تندگویان از دیگر برنامه‌های روز نخست این همایش در ماهشهر است.

دبیر همایش در خصوصی برنامه‌های روز دوم همایش هم افزود: در روز دوم همایش در نشست اول سازمان سرمایه گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران روش‌های تامین مالی در سرمایه گذاری خارجی را ارائه می‌کند و در نشست دوم هماهنگ کننده پروژه‌های یونیدو در ایران «توسعه لجستیکی در صنایع تکمیلی پتروشیمی» را تشریح خواهد کرد.

در این همایش علاوه بر معاون اول رئیس جمهور، وزیر نفت، استاندار خوزستان، مدیران ارشد شرکت‌های پتروشیمی و جمع زیادی از مدیران و کار‌شناسان سازمان‌های دولتی و خصوصی و همچنین نقش آفرینان و برنامه ریزان حوزه صنایع تکمیلی پتروشیمی شرکت می‌کنند.

دومین همایش فرصت‌های سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی پتروشیمی استان خوزستان با همکاری دفتر توسعه صنایع تکمیلی، استانداری خوزستان، سازمان صنعت و معدن و تجارت خوزستان، سازمان صنایع موچک و شهرک‌های صنعتی استان، سازمان امور اقتصادی و دارایی استان برگزار می‌شود.

دومین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنایع تکمیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر