کد خبر: 87063 A

مدیر كل كتابخانه‌های عمومی خوزستان:

توسعه فیزیكی كتابخانه‌های عمومی از الزامات و ضروریات افزایش سرانه مطالعه در هر استان است.

ایلنا: مدیر کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان گفت: با تلاش و کوشش جدی همکاران در ادارات شهرستان‌ها و اداره کل، ۶ باب کتابخانه عمومی به مجموع کتابخانه‌های عمومی استان پیوستند و مورد تایید نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، لفته منصوری گفت: یکی از اهداف اساسی این نهاد، توسعه فیزیکی کتابخانه‌های عمومی است که از الزامات و ضروریات افزایش سرانه مطالعه در هر استان است و با توجه به کمبود فضای مطالعاتی در سطح شهرستان‌های خوزستان و نیاز مراجعان و مخاطبان به کتابخانه‌های عمومی و مراکز فرهنگی، ساخت یا توسعه فیزیکی کتابخانه‌های عمومی امری ضروری است که در برنامه‌ریزی بلند مدت و کوتاه مدت اداره کل قرار گرفته است.

منصوری گفت: با توجه به پراکندگی جغرافیایی و جمعیتی در بعضی از مناطق استان باید برنامه‌ریزی هدفمند و اصولی و مطابق با نیازهای جامعه با رویکرد گسترش فرهنگ مطالعه مفید در این مناطق صورت پذیرد که در این زمینه ما نقشه عمرانی کتابخانه‌های عمومی در سطح استان را تدوین کرده و در حال اجرای آن هستیم.

وی در ادامه سخنان خود گفت: خوشبختانه ۶ باب کتابخانه به مجموع کتابخانه‌های عمومی استان اضافه شده‌اند و مورد تایید نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور قرار گرفته‌اند. این کتابخانه‌ها شامل: امام محمد باقر (ع) در شهرستان بهبهان، شهدای پیان در شهرستان ایذه، صبای واجل در شهرستان باغملک، صبای سادات در شهرستان آبادان، مهتاب در شهرستان دزفول و آل یاسین در شهرستان اندیمشک می‌باشد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر