کد خبر: 87067 A

معاون نهضت سوادآموزی خوزستان:

بیشترین تعداد بی‌سوادان در شهرهای اهواز، دزفول و شوش هستند و كمترین آن‌ها در هفتكل، هندیجان و لالی قرار دارند.

ایلنا: معاون نهضت سوادآموزی خوزستان گفت: کمتر از ۱۰ درصد از جمعیت استان خوزستان از نعمت سواد خواندن و نوشتن محروم هستند که همه تلاش‌ها برای با سواد کردن این تعداد آمار است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش این استان؛ موسی شیخی در نشستی با حضور مدیر آموزش و پرورش، معاون آموزش ابتدایی، رییس اداره سواد آموزی و جمعی از کار‌شناسان آموزش و پرورش در محل سالن اجتماعات آموزش و پرورش آبادان افزود: برای ریشه کنی بی‌سواد همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند.
وی اظهار داشت: کمتر از ۱۰ درصد از جمعیت استان خوزستان از نعمت سواد خواندن و نوشتن محروم هستند که همه تلاش‌ها برای با سواد کردن این تعداد آمار است.
شیخی افزود: گروه هدف برای بررسی تعداد بی‌سوادان سنین ۱۰ تا ۴۹ سال است که در استان خوزستان ۲۹۳ هزار و ۴۱۷ نفر را شامل می‌شوند.
وی گفت: بیشترین تعداد بی‌سوادان در شهرهای اهواز، دزفول و شوش هستند و کمترین آن‌ها در هفتکل، هندیجان و لالی قرار دارند.
شیخی به ناکارآیی دعوت چهره به چهره و حضور در درب منازل افراد محروم از سواد اشاره کرد و تصریح کرد: پخش برنامه‌های تبلیغی و ترویجی از صدا و سیما و رسانه‌های همگانی در زمینه ریشه کنی بی‌سوادی و ترغیب افراد بی‌سواد به سوادآموزی، از روش‌های سنتی کاربردی‌تر و موثر‌تر است.
در این نشست مدیر آموزش و پرورش آبادان با اشاره به تلاشهای فراوان صورت گرفته برای جذب این افراد در کلاسهای نهضت سواد آموزی گفت: بیش از ۹۰ درصد مردم شهرستان آبادان با سواد هستند.
سید محمد مولویˈ اظهار داشت: با تلاش مسوولان نظام جمهوری اسلامی، بی‌سوادی در حال ریشه کنی از سطح جامعه است.
وی افزود: نهضت سواد آموزی به سمت و سوی آموزشهای فرد به فرد و واگذاری کلاس‌ها به بخش خصوصی و با سوادانی که توانایی تدریس را دارند در حال پیش روی است.
مدیر آموزش و پرورش آبادان با اشاره به تحقق فرمان امام راحل (ره) مبنی بر اینکه ˈایران را سراسر مدرسه کنیمˈ گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا سال ۹۳ موضوع بی‌سوادی در آبادان به طور ۱۰۰در صد ریشه کن می‌شود.

معاون نهضت سوادآموزی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر