کد خبر: 9274 A

فرمانده دریابانی آبادان:

آبراهه اروند یکی از امن ترین آبراهه مرزی کشور به شمار می رود و ما این امنیت و آرامش را مرهون همکاری و همراهی مردم به عنوان مرزداران واقعی هستیم.

ایلنا - آبادان: فرمانده دریابانی آبادان گفت: در شش ماهه نخست امسال 59 متجاوز مرزی (اتباع خارجی) در آبراهه اروند دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا از آبادان، سرهنگ یداله شرفی به مناسبت هفته ناجا و در جمع خبرنگاران در محل سرسرای اجتماعات دریابانی آبادان افزود: طی مدت یاد شده همچنین 34 عابر غیر مجاز (ایرانیها) نیز دستگیر شده اند.

او با اشاره به فعالیت این دریابانی در مبحث دیپلماتیک با کشور عراق اظهار داشت: در مدت مذکور در مرتبه ی مرزبان درجه دو 13 ملاقات و در مرتبه ی مرزبان درجه یک چهار مورد ملاقات با همتای عراقی صورت گرفت که در این دیدارها در خصوص مسایل مرزی و صیادی به خصوص در زمینه ی مسایل مربوط به زمان صید ماهی صبور به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.

وی از کشف و جمع آوری 75 قبضه سلاح جنگی و شکاری با 40 درصد افزایش کشف در مقایسه با مدت مشابه پارسال به عنوان دیگر فعالیت های این دریابانی نام برد.

سرهنگ شرفی تصریح کرد: به رغم اینکه شهرستان آبادان در منتهی علیه مرزهای جنوب غرب کشور واقع شده اند اما خوشبختانه به جز یک مورد موارد دیگری از کشف مواد مخدر واصل نشده است.

وی یادآور شد: مورد یاد شده مربوط به سه کیلو گرم حشیش می باشد که در یک فروند قایق جاسازی شده بود که با هوشیاری نیروهای دریابانی کشف و ضبط شد.

فرمانده دریابانی آبادان همچنین گفت: در شش ماهه نخست امسال 906 هزار و 510 لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوییل توسط دریابانی آبادان کشف و ضبط شد.

به گفته ی سرهنگ شرفی این میزان سوخت قاچاق کشف شده نسبت به مدت مشابه سال پیش 33 درصد افزایش کشف را نشان می دهد.

او با بیان اینکه افزایش قیمت ارز و قیمت جهانی سوخت تمایل قاچاقچیان سوخت را کم نکرد و آنان همچنان دست به انجام چنین کارهایی می زنند افزود: از این رو نیروهای دریابانی نیز با هوشیاری تمام در جهت کشف و ضبط این مواد قاچاق و دستگیری قاچاقاچیان تلاش خواهد کرد.

به گفته ی وی کشف و ضبط 2 تن و 400 کیلو گرم چای و 300 دستگاه گیرنده کانال های ماهواره ای از دیگر فعالیتهای دریابانی آبادان در مدت شش ماهه نخست امسال به شمار می رود.

فرمانده دریابانی آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آبراهه اروند یکی از امن ترین آبراهه مرزی کشور به شمار می رود اظهار داشت: ما این امنیت و آرامش را مرهون همکاری و همراهی مردم به عنوان مرزداران واقعی هستیم.

سرهنگ شرفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برپایی جلسات تعامل با مرزنشینان و شیوخ و روسای قبایل تصریح کرد: در مدت شش ماهه نخست امسال تاکنون شش جلسه با سران و شویخ طوایف داشته ایم که منجر به افزایش امنیت در منطقه شده است.

او بار دیگر بر وجود امنیت مطلوب و پایدار در منطقه و به ویژه در آبراهه اروند رود تاکید کرد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر