کد خبر: 99578 A

استاندار خوزستان:

برگزاری نمایشگاه های بین المللی می تواند زمینه دست یابی به بازارهای بین الملی باشد.

ایلنا: استاندار خوزستان در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی ضمن اشاره به وضعیت صادارت در استان خوزستان گفت: با وجود اینکه در سال گذشته تحریم‌ها، نوسانات ارزی و شرایط سخت بازار مشکلات بسیاری را برای بخش صادرات غیر نفتی به وجود آورد، خوشبختانه در استان خوزستان شاهد رونق صادارت بخش‌های کشاورزی و صنعت، خصوصاً در مرز شلمچه و چزابه به کشور عراق بودیم.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، حجازی به سفر استاندار بصره به خوزستان و عقد ۳۱ تفاهم‌نامه همکاری اقتصادی بین دو استان اشاره کرد و گفت: با توجه به موفقیت استان خوزستان در این بخش و انعکاس آن در رسانه‌ها، استان‌های دیگر کشور نیز متقاضی شرکت در نمایشگاه بصره شده‌اند.
استاندار خوزستان به برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های خوزستان در استان بصره عراق اشاره کرد و بیان داشت: برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی می‌تواند زمینه دست یابی به بازارهای بین الملی را برای سرمایه‌گذاران داخلی فراهم کند.
وی افزود: جهت گیری اقتصادی دولت یازدهم در سال جاری، حرکت به سوی کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی است و از آنجایی که عمده صادرات استان خوزستان از مهرماه آغاز می‌شود، در ماه آینده شاهد جهش صادراتی استان خوزستان خواهیم بود.
استاندار خوزستان بیان داشت: سازمان صنعت و معدن و تجارت و مدیریت امور اقتصادی استان باید برای رفع موانع صادرات، با دستگاه‌های مرتبط جلسات منظمی را برگزار کنند.
وی جاده‌های مناسب خصوصا در مرز‌ها و رفع موانع و مشکلات در پایانه‌های صادراتی را در توسعه تجارت مهم توصیف کرد.

استانداری خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر