کد خبر: 10005 A

مسئول روابط عمومی اتاق بازرگانی استان زنجان خبرداد؛

جلسه ستاد هماهنگی بخشهای دولتی و غیردلتی به منظور آنالیز مشکلات صادرکنندگان و تولیدکنندگان استان جهت طرح در شورای گفتگو با حضور عباسی معاونت برنامه ریزی استانداری، جمیلی رئیس اتاق زنجان و جمعی از مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرائی استان برگزار شد.

زنجان ـ ایلنا: مسئول روابط عمومی اتاق بازرگانی استان زنجان خبر از تشکیل همایش تولید ملی،حمایت از کار وسرمایه ایرانی در زنجان داد.

به گزارش ایلنا از زنجان، بیات با ارائه نتایج جمعبندی مسائل مطروحه در کمیسیونهای مختلف گزارش نتایج این جلسات را قرائت کرد براساس این گزارش 70 درصد مشکلات بنگاهها مربوط به مسائل بانکی و 20 درصد نقدینگی و 10 درصد مابقی در حوزه دستگاههای اجرائی (گاز، آب، برق و شهرداری)، حوزه مالیات، محیط زیست و حوزه تامین اجتماعی می باشد.

از سوی دیگر تامین اعتبار برای سرمایه گذاری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و همچنین استفاده از منابع اعتباری استانهائی که دارای موازنه مثبت در منابع و مصارف هستند از راهکارهای مهم جهت حل مشکلات موجود عنوان گردید.

همچنین یکسان سازی رویه های بانکی با تامین مواد اولیه واحدها، جلوگیری از تعدیل نیروی انسانی توسط واحدهای تولیدی، اجرای دستورالعمل بند 29 قانون بودجه در خصوص دیون معوق از دیگر پیشنهادات این جلسه بود.

عباسی در ادامه با اشاره به اهمیت تشکیل این نشست گفت: ما در این نشست تمامی مشکلات احصاء شده در کمیسیونها، میزهای تخصصی و... را جمعبندی و بطور منسجم و هدفمند در این همایش مطرح خواهیم کرد.البته راهکارهای حل این مشکلات نیز بررسی و در این نشست بررسی می گردد.

جمیلی رئیس اتاق زنجان نیز در این جلسه مشکلات جمعبندی شده در کمیسیونهای تخصصی اتاق را با دو رویکرد عنوان کرد و گفت در مرحله اول این جمعبندی مسائل و مشکلات جاری واحدها لحاظ و در مرحله بعدی انتظارات بخش خصوصی در ایجاد فرصتهای سرمایه گذاری مطرح گردیده است.

این مقام مسئول در ادامه پیشنهاد کرد در جلسات مربوطه یک طرح اولویت دار جهت مشارکت در سرمایه گذاری از طریق شرکتهای ایمیدرو، ایدرو و یا شرکتهای سرمایه گذاری وابسته به وزارتخانه‌ها و بانکها در جلسه مربوطه مطرح گردد چراکه با توجه به محدودیت منابع در استان انجام طرحهای بزرگ با همکاری این شرکتها می تواند نقش مهمی در توسعه اقتصادی استان ایفا نماید.جمیلی از حضور یک مقام کشوری در این جلسات خبر داد و گفت: مقرر گردیده در این نشستها که به طور ماهیانه برگزار خواهد شد یک مقام عالی رتبه دولتی نیز حضور یابد.

لازم به توضیح است همایش تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی قرار است 20 مهرماه امسال در اتاق زنجان برگزار گردد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر