کد خبر: 103436 A

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان:

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در همایش سلامتی، ارمغان شیر در مرکز همایش‌های بین المللی روزبه زنجان برگزار شد، گفت: ۸۰ درصد بیماری‌های کلیوی از ناحیه دیابت و ۲۸ درصد از ناحیه بیماری‌های قلبی است که در این میان مصرف روزانه شیر تاثیر بسزایی در کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی و بیماری‌های کلیوی دارد.

ایلنا: مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان گفت: انجمن کلیوی زنجان در جهت کاهش بیماری‌های کلیوی اقدام به ساخت مرکز تخصصی آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی نموده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، ‌محمدرضا طهماسبی تبلیغات نوشابه‌های گازدار را عاملی برای کاهش مصرف لبنیات دانست و ادامه داد: در صورت قرار دادن دندان یک انسان به مدت ۷ روز در داخل نوشابه‌های گازدار، حل شدن آن حتمی است و این مساله مضر بودن نوشابه‌های گازدار را ثابت می‌کند.

وی مصرف شیر به صورت روزانه را تاکید کرد و افزود: ۹۹درصد کلسیم مصرفی، وارد اسکلت و دندان می‌شود و شیر غذای بدون جایگزین است و کلسیم مصرفی روزانه از هیچ منبع دیگری غیر از شیر تامین نمی‌شود.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان به افزایش ۱۰ برابری تعداد بیماران کلیوی در طول ۱۰ سال گذشته اشاره کرد و گفت: انجمن کلیوی زنجان در جهت کاهش بیماری‌های کلیوی اقدام به ساخت مرکز تخصصی آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی نموده است.

محمدرضا طهماسبی پیشرفت مرکز تخصصی آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی انجمن کلیوی زنجان را ۵۰ درصد برشمرد و تاکید کرد: امیدواریم با کمک‌های خیّرین و مردم نوعدوست، این مرکز تخصصی هر چه سریع‌تر به بهره برداری برسد تا در کاهش آلام بیماران نیازمند گام‌های محکم تری برداریم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر