کد خبر: 103437 A

مدیر کتابخانه‌های عمومی استان زنجان خبرداد:

مدیر کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: سرانه مطالعه در استان زنجان 93 دقیقه و 23 ثانیه اعلام شده است.

ایلنا: مدیر کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: کتابخانه‌های عمومی کشور چهار سیاست را برای توسعه و ترویج کتابخوانی در کشور دنبال می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد ربیع احمدخانی مدیر کتابخانه‌های عمومی استان زنجان ادر جمع خبرنگاران سرانه مطالعه درکشور را ۷۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه عنوان کرد و گفت: استان زنجان با سرانه مطالعه ۹۳ دقیقه و ۲۳ ثانیه دومین استان کشور در سرانه مطالعه است.

وی با اشاره به وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: در استان ۷۴ باب کتابخانه وجود دارد که یک میلیون جلد کتاب دارند و ۳۰۰ نفر به طور متوسط به کتابخانه‌های استان مراجعه می‌کنند.

این مقام مسئول تعداد کتب به امانت گرفته شده از کتابخانه‌های استان را ۲۱۰ هزار جلد کتاب عنوان کرد و ادامه داد: ۵۴ هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی استان زنجان هستند.

احمدخانی تعداد کتابخانه‌های شهری را ۵۰ باب و کتابخانه‌های روستایی را ۲۴ باب عنوان کرد و ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی کشور چهار سیاست را برای توسعه و ترویج کتابخوانی در کشور دنبال می‌کند.

به گفته وی، استفاده از فضای مازاد ادارت و ارگان‌ها، احداث کتابخانه در روستاهای با جمعیت بالا، ایجاد کتابخانه‌های سیار در روستاهای با جمعیت کم و حمایت از کتابخانه‌های مشارکتی از جمله این سیاست‌هاست.

این مقام مسئول ادامه داد: در مصوبه عمران روستایی و مهاجرت معکوس مقرر شد تا پایان سال جاری ۲۰ باب کتابخانه به تعداد کتابخانه‌های روستایی اضافه کنیم.

مدیر کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در پایان به استقرار ۱۱ ایستگاه مطالعه و ۵۰ پیک مهر در اماکن عمومی و برخی مراکز پرتردد اشاره کرد و افزود: برای همین منظور ۳۰۰ هزار جلد کتاب اختصاص یافته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر