کد خبر: 103440 A

نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان:

امام جمعه زنجان با تاکید بر شناسایی ضرورت های شهر از سوی اعضای شورای شهر گفت: شوراها اتاق فکرهایی با حاکمیت ضوابط به جای روابط هستند.

ایلنا: نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان گفت: شورا‌ها اتاق فکرهایی با حاکمیت ضوابط به جای روابط هستند و اعضای آن باید با دلسوزی امور شهر را دنبال کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حجت الاسلام علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در دیدار با اعضای شورای شهر با اشاره به اینکه قانون اساسی ما بسیار مترقی و جامع است، گفت: اصولی در آن به کار گرفته شده است که به بحث شورا‌ها در ابعاد وسیع و گسترده پرداخته است.

نماینده ولی فقیه در استان مهم‌ترین ویژگی شورا‌ها را انتخاب توسط خود مردم عنوان کرد و ادامه داد: انتخابات این دوره از شوراهای اسلامی یکی از بی‌حاشیه‌ترین انتخابات بود.

وی خطاب به اعضای شورای شهر خواستار ایجاد تغییرات در سیمای شهر شد و ادامه داد: اعضای شورا باید یک زبان مشترک بین خود ایجاد کنند و مصوبات نباید بدون کارکا‌شناسی ارائه شود.

امام جمعه زنجان ادامه داد: شورا‌ها اتاق فکرهایی با حاکمیت ضوابط به جای روابط هستند و اعضای آن باید با دلسوری امور شهر را دنبال کنند.

نماینده ولی فقیه در استان به بحث جذب سرمایه گذار تاکید کرد و ادامه داد: کمبود پارکینگ در شهر یکی از تنگناهای امروز شورا و شهرداری است که باید برای آن فکری کرد.

حجت الاسلام خاتمی خواستار مدیریت یکپارچه شهر شد و خاطرنشان ساخت: اگر چه توازن فضای شهر زنجان مطلوب است ولی نیازمند فضای سبز بیشتری هستیم.

در ادامه رئیس شورای شهر زنجان نیز تلاش در راستای فراگیری خدمات شهری، بسط فضای سبز، گسترش نمادهای بارز دین و اخلاق، حفظ هویت و اصالت شهر، پایبندی به معماری اسلامی، اهتمام به سلامت محیط زیست، توجه ویژه به بانوان و جوانان و شناخت کمبود‌ها و نارسائیهای درآمدی از مهم‌ترین اولویت‌های این دوره شورای شهر عنوان کرد.

ضیایی ادامه داد: بدون شک شوراهای شهر بدون تعامل و همکاری مردم و مسئولان در اجرای اهداف خود ناتوان خواهند ماند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر